вівторок, 19 вересня, 2017, 19:10 Політика
Експерт: Від США нам потрібне не озброєння, а гарантії ядерної безпеки

Україна ніколи не зможе протистояти російській ядерній загрозі та ніколи не матиме такого ядерного щита, який мають США. Тож у цьому полягає наш інтерес приєднання до оборонних союзів.

Таку думку в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» (щобудня о 09:00–11:00, 13:00–15:00 та 17:00–19:30 на телеканалі ZIK) висловив дипломат, голова правління фонду «Майдан закордонних справ», експерт з питань зовнішньої та безпекової політики Богдан Яременко, коментуючи питання щодо надання Штатами військової допомоги Україні.

Гість програми наголосив, що питання полягає не у сумі, яку виділили США, та не в озброєнні.

«Те озброєння, яке нам передадуть, не вирішує стратегічно для нас питання нашої безпеки. Від США нам потрібні гарантії безпеки, а не озброєння, і перш за все – гарантії ядерної безпеки. Україна за своїм розміром повинна прагнути мати самодостатню армію, яка буде здатна протистояти російській військовій загрозі. Але ми ніколи не зможемо протистояти російській ядерній загрозі. Ми ніколи не матимемо такого ядерного щита, «парасольки», які мають США. Ось у чому полягає у нас інтерес приєднання до оборонних союзів», – наголосив Богдан Яременко.

Екс-заступник начальника Генштабу Ігор Романенко наголосив, що в Україні видатки на сектор безпеки та оборони становить 5 відсотків, і так триває четвертий рік поспіль. А ось на Міноборони, тобто на Збройні сили, половина – 2,5 відсотка.

«Грузія, коли воювала, виділялося 7 відсотків. Ми зараз теж воюємо, але не виконуємо такий документ як Стратегія національної безпеки. У мирний час сказано, що треба 3 відсотки, щоби відповідним чином підтримувати свої Збройні Сили. А ми воюємо», – каже Ігор Романенко.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-02-25 02:06:04