вівторок, 19 вересня, 2017, 21:50 Політика
Чорновіл: науковці з УКУ могли б вивчити питання, чи можна Московію називати Росією

«Росія» – це вкрадена у нас і перепаскуджена назва, адже не було жодної «московської русі», а лише Київська Русь. Відтак, науковцям слід порушити цю тему і вивчити, чи можна називати сьогоднішню Московську державу Росією взагалі.

Таку думку в ефірі програми Vox populi. Голос народу на телеканалі ZIK висловив політолог Тарас Чорновіл.

Як розповів Тарас Чорновіл, він свого часу намагався у своїх роботах не вживати назви «Росія», виходячи із того, що є лише «Московія», «Московщина», «Московська держава» тощо.

«Росія» – це у нас вкрадена назва, вкрадена, переінакшена, перепаскуджена. Київська Русь була, не було московської Русі. Була орда, все. І я пробував довго, десь майже рік, максимально, скільки міг, уникнути слова «Росія», взагалі його не вживати. «Московська держава», якщо потрібен спокійний і виважений текст, «Московщина», «московський режим», «Кремль» тому подібне», – розповів Тарас Чорновіл та додав, що свого часу йому не один раз робили зауваження, мовляв, є офіційно визнані назви держав.

Гість програми вважає, що такі теми слід порушувати, і робити це мають не такі люди, які мають за собою «шлейф скандалів».

«А щоб піднімали науковці, хай би цим зайнявся, скажімо, Український католицький університет. Хай би він підняв питання, чи можна називати сьогоднішню Московську державу Росією взагалі?», – резюмував гість програми.

Читайте також: Походження Володимира Великого не має нічого спільного із нинішньою Росією, – історик

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-01-18 11:42:48