Новини » Політика 18 вересня, 2017, 22:35
Ставнійчук пояснила, чому ГПУ висунула звинувачення Лавриновичу

Ходять різні розмови про те, що Лавринович був якщо не головним, то одним із архітекторів так званого конституційного перевороту.

Таку думку висловила член Венеціанської комісії Марина Ставнійчук у ефірі програми «HARD з Влащенко» (в ефірі о 20:00 – 21:00) на телеканалі ZIK.

Нагадаємо, Генеральна прокуратура України повідомила про підозру за частиною 1 статті 109 КК України екс-президенту Віктору Януковичу та екс-міністру юстиції Олександру Лавриновичу у вчиненні спільно з іншими особами захоплення державної влади.

«Розглядаю цю ситуацію, як критичний конституційний конфлікт, який можна назвати і конституційним переворотом. Але цей переворот не пов’язаний з фактом публікації відповідного рішення Конституційного Суду щодо повернення Конституції редакції 1996 року у бюлетені Міністерства юстиції», – прокоментувала Ставнійчук.

Так, експерт пояснює, що суть цього конституційного перевороту пов’язаний з відповідним рішенням Конституційного Суду, судді якого без пояснень визнали неконституційними зміни, які були внесені до Конституції у 2004 році.

«Суддів Конституційного Суду не притягують до відповідальності через те, що немає або можливості у повному обсязі розслідувати цю справу, або ж немає політичної необхідності розслідувати всю справу. Адже зараз Конституційний Суд, як і за попередньої влади, демонструє ту ж політичну доцільність своїх рішень та слухняність до влади», – зауважила Ставнійчук.

Відтак, вважає юрист, ті судді, які сьогодні є у складі Конституційного Суду, потрібні владі. Тому у цій ситуації шукали «цапа-відбувайла», але досить дивним є навіть з погляду публічного сприйняття звинувачення саме Лавриновича.

«Ходять різні розмови про те, що Лавринович був якщо не головним, то одним із архітекторів такого конституційного перевороту. Також є думки, що це були саме його пропозиції до президента Януковича щодо перевороту з метою зайняття посаду міністра юстиції. Але плітки плітками, однак коли ведеться кримінальне розслідування, то тут мають бути виключно фактичні обставини. Тому мені задається, що сьогодні ця справа є абсолютно політично заангажованою, що віддзеркалює правовий шабаш, який відбувається в країні», – підсумувала Марина Ставнійчук.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-07-20 21:22 :59