Новини » Політика

Сергій Таран: Зараз відбувається об’єднання опозиції довкола дочасних виборів

Нині відбувається об’єднання опозиції довкола дочасних виборів. А от навколо чого об’єднаються владні партії, якщо таке відбудеться, ще невідомо.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» (щобудня о 09:00–11:00, 13:00–15:00 та 17:00–19:30 на телеканалі ZIK) заявив політолог Сергій Таран, коментуючи питання щодо ймовірного об’єднання БПП та «Народного фронту».

Гість програми зауважив, що вся українська політика – це процес продукування партій шляхом розпаду або об’єднання.

«У нас на кожних виборах є запит на нові політичні сили, і ці нові політичні сили, як правило, створюються із уламків попередніх політсил. І тому де-юре – це нові політичні сили, хоча великою мірою відбувається ротація одних і тих самих людей між різними політичними проектами», – зазначив Сергій Таран.

Політолог звернув увагу на те, що зараз розмови про ймовірне об’єднання відбуваються і в лавах опозиційних сил, і провладних партій.

«Для мене зараз найважливіше питання – це не те, чи відбудеться або не відбудеться об’єднання, а заради чого, на основі чого?», – зауважив гість програми та додав, що, якщо йтиметься про об’єднання владних політсил, очевидно, має бути спільна програма, спільне голосування, реформи, які ці політсили будуть реалізовувати у ВРУ. Якраз це і є основним, вважає Сергій Таран.

Політолог наголосив, що об’єднавчі процеси відбуваються із серед опозиційних політсил, і найбільш реалістична мета об’єднання – спонукати суспільство до дочасних виборів.

«Це єдине, навколо чого вони можуть об’єднатися», – вважає Сергій Таран.

Так, ідеться про «Батьківщину», «Рух нових сил» Міхеїла Саакашвілі та низку інших політичних сил.

«Без Опозиційного блоку, хоча «Опоблок» в унісон із «Батьківщиною» та іншими політичними силами говорить про необхідність дочасних виборів. Про це ж заявила і нова політична сила, яка називається «За життя», устами Мураєва і Рабиновича кажуть про дочасні вибори. Тому зараз відбувається об’єднання опозиції довкола дочасних виборів. А от навколо чого відбудеться об’єднання владних партій, якщо воно відбудеться, цього ми ще не знаємо», – наголосив політолог.

Loading...