«Ізі» – непроста комедія, де не потрібно картинку сприймати буквально
Надія Сапіга
журналіст IA ZIK

В український широкий прокат вийшла українсько-італійська комедія «Ізі». Це справжнє якісне європейське кіно, однак у ньому не потрібно сприймати усе буквально. Стрічка насичена метафоричними образами із глибоким змістом і не є, як може здатися нашому глядачеві, підсилювачем негативних стереотипів про Україну.

У п’ятницю у Львові відбулася презентація українсько-італійської комедії. Представити публіці своє творіння приїхали продюсери та виконавець головної ролі.

Фільм розповідає про 40-річного італійця-невдаху на ім’я Ізі, який за проханням брата везе з Італії у високогірне карпатське село труну із тілом загиблого на будівництві українського заробітчанина. Продюсер Юлія Чернявська під час прес-конференції розповіла, що спочатку за сценарієм Ізі мав везти домовину у Сербію.

«У 2010 році ми познайомилися із Андреа Маньяні (продюсером і автором сценарію, – ред.). Кожен з нас працював над своїм сценарієм у Греції. Коли мова зайшла про «Ізі», де спочатку труну везли до Сербії, ми запросили їх до України. Ми їх переманили, адже у нас краще, ніж у Сербії. Італійці не повірили нам з першого разу, тому запросили їх ще раз, повезли у Карпати. Так Тарас (покійник, якого Ізі доставляє додому, – ред.) став українцем», – розповіла Юлія Чернявська.

Після відвідин України Андреа Маньяні просто закохався в нашу країну. Під час прес-конференції він зізнався, що йому неймовірно сподобався Львів, адже він нагадує рідний Трієст архітектурою та кавою. Та зйомки «Ізі» відбувалися у карпатському селі та під Києвом. До слова, у Карпатах до зйомки стрічки залучили і селян. Андреа Маньяні зазначив, що з ними було складно працювати, оскільки люди – непрофесійні актори, які постійно дивились у камеру.

Однак загалом зйомкою продюсер задоволений. Він наголошує, що це не українсько-італійська комедія, а справжнє європейське серйозне кіно.

Та для мене спочатку ця стрічка здалась навіть дещо образливою щодо українців, і я поясню чому.

Ізі поїхав в Україну машиною, а по дорозі просто її «загубив». Після цього інциденту і розпочинаються різноманітні його випробування. Однак на шляху головного героя трапляються обшарпані радянські ресторани, старі їдальні. Дивує, де сценаристи знайшли це все у Карпатах. Однак, як пояснила Юлія Чернявська, такого добра у нашій країні ще є повно. Просто ми вже не звертаємо на такі заклади харчування уваги. Їдальня зі стрічки працює у Києві.

Андреа Маньяні ж додав, що не потрібно кожен образ у картині сприймати буквально. Усі будівлі, старий радянський паспорт – це метафори, якими він показує шлях Ізі до нового життя та шлях України від Радянського Союзу.

Багатьох людей можуть обурити і танці на похоронах, однак сценарист наголошує: головним героєм є Ізі і цей танець для нього. Він показує, як італієць звільняється від пут, які його обтяжували роками.

Тому українці, які підуть на «Ізі» у кіно, не повинні обурюватися роботою знімальної групи, а зрозуміти, що у стрічку автори заклали набагато глибший зміст, ніж очікувалось і здається на перший погляд.

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-22 08:43 :31