Новини » Політика 18 вересня, 2017, 18:57
Голову Верховної Ради застерегли, щоб він не повторив «долю Лавриновича»

Голова ВРУ, як друга посадова особа в країні після Президента поводиться у такий спосіб, що закони в Україні ухвалюються незаконно.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» (щобудня о 09:00–11:00, 13:00–15:00 та 17:00–19:30 на телеканалі ZIK) заявив політичний експерт Костянтин Матвієнко.

Нагадаємо, сьогодні голова Верховної Ради України Андрій Парубій заявив, що підрахунок кількості членів парламентської коаліції не належить до його повноважень, і водночас запевнив, що членів коаліції є «достатньо».

Костянтин Матвієнко наголосив, що вести облік членів коаліції – святий обов’язок голови ВРУ.

«У коаліцію депутати входять на індивідуальній основі, ставлячи власний підпис, і цей документ передають голові Верховної Ради. Такий документ голові ВРУ переданий не був. І тут я змушений застерегти пана Парубія долею пана Лавриновича. Пана Лавриновича притягають до кримінальної відповідальності за неспівставно менш вагомі та небезпечні порівняно з тим, що витворяє, даруйте, пан Парубій, грубо порушуючи регламент, «протискуючи» закони, закриваючи очі на кнопкодавство. Тобто, фактично, пан Парубій як друга посадова особа в країні після Президента поводиться у такий спосіб, що закони в Україні ухвалюються незаконно», – заявив Костянтин Матвієнко.

Тому, на його думку, рівень довіри до ВРУ і особисто до спікера українського парламенту близький до статистичної похибки.

Політолог Костянтин Бондаренко наголосив, що у коаліції, згідно із Конституцією, є одна функція – внесення кандидатури прем’єр-міністра на розгляд Президента. Далі її функція – зберегтися і не розпастися, щоб не дати можливості розпустити ВРУ.

«Решта питань у нас вирішуються, в основному, у пошуку ситуативної більшості. Є питання, то відповідно, під питання і формують більшість, а не так, як би мало бути, що коаліція мала би забезпечувати розгляд чи проходження того чи іншого питання», – зазначив політолог.

З його слів, є чимало моментів, які не регулюються законодавчо, що дає поле «для фантазій».

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-04-24 11:00 :39