Новини » Політика 18 вересня, 2017, 20:05
Чумак: Зміни до кодексів в межах судової реформи повністю узурпують владу

Не можна одним законом вносити зміни у вісім процесуальних кодексів. 16 січня 2014 року такі закони суспільство називало узурпаторськими, сьогодні ж це називають реформою.

Таку думку висловив народний депутат України Віктор Чумак у прямому ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» (щобудня о 13:00 – 15:00 та 17:00 – 19:00) на телеканалі ZIK.

Колега Віктора Чумака – нардеп Сергій Євтушок зауважив, що з минулого тижня триває процес обговорення усіх нормативно-правових актів, які вносять зміни до усіх кодексів України в межах судової реформи.

«Наскільки я пам’ятаю, зараз є 4 400 поправок, сьогодні ж парламентарі зупинилися тільки на700-тій поправці. Тому заява спікера парламенту про те, що цього тижня буде розглянута і медична, і пенсійна реформи, говорить про одне: в черговий раз більшість намагатиметься зламати процедуру та не дати можливість обговорити фундаментальну реформу, яка стосується системи судоустрою країни», – наголосив Євтушок.

Також він зауважив, що низка експертних і громадських організацій вже зробили свої зави з приводу такого відвертого порушення, де чітко можна простежити узурпацію влади президентом та його оточенням.

«42 проекти нормативно-правових актів суперечать один одному. І якщо керівництво Верховної Ради не дасть можливість обговорити і донести поправки щодо судової системи, то це буде черговий надлом парламентаризму в країні та провал судової реформи, а є фундаментальною», – підсумував Сергій Євтушок.

До того ж, Віктор Чумак додає, що відбувається повна підміна понять, адже 16 січня 2014 року такі закони суспільство називало узурпаторськими, сьогодні ж це називають реформою. Натомість не можна вносити зміни одним законом у вісім процесуальних кодексів, оскільки кодекси – це документи, які регулюють різні галузі права.

«Законами про зміну процесуальних кодексів взагалі згортаються ті питання, які в 2015 році існували в межах проекту «Відкритий суд». І якщо пройдуть ці проекти законів, то ми отримаємо абсолютно повне суддівське свавілля під час проведення розгляду будь-яких справ. Тобто, якщо суддя захоче, то пустить людей до зали суду, не захоче – не пустить і так далі. До того ж, судді отримують величезну дискрецію навіть у трактуванні законів. Наприклад, якщо на їхню думку закон не відповідатиме Конституції, то вони можуть не застосовувати його», – пояснив Віктор Чумак. 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-06-17 20:19 :00