неділя, 17 вересня, 2017, 17:45 Події
Високопосадовець прогнозує складні часи на Донбасі

У випадку входження на окуповані території Донбасу миротворців між ними і сепаратистами можуть виникнути сутички, а також слід очікувати провокацій.

Таку думку висловив заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України Георгій Тука.

Про це він розповів журналістам в кулуарах міжнародного форуму «Ялтинська європейська стратегія», – повідомляє 24tv.ua.

«Я б не хотів бути якимось онуком баби Ванги, але є величезна ймовірність того, що особливо на початковому етапі будуть різного роду провокації і зіткнення, навіть, можливо, між миротворцями і некерованими бандформуваннями», – припускає екс-голова луганської військово-цивільної адміністрації.

Він навів приклад подібних ситуацій під час миротворчих місій ООН Балканах.

«Були навіть прикрі випадки, коли під тиском бойовиків миротворці відступали, таким чином фактично дозволяючи озброєним людям творити факти геноциду цивільного населення. Це зафіксовано в Гаазькому трибуналі», – констатував Георгій Тука.

Як відомо, раніше Тука заявив, що обмін полоненими проходитиме не у форматі «всіх на всіх», а невеликими групами.

Він переконаний, що Російська Федерація висуватиме Україні неприйнятні умови у контексті обміну полоненими. 

«З перших днів, як ситуація на Сході була взята під контроль безпосередньо самими російськими очільниками, а не тими блукаючими бандформуваннями, які були на початку. З того моменту, фактично, обмін або звільнення полонених наших перетворився на відвертий шантаж української центральної влади з боку Російської Федерації. Доходило, навіть, до того, що нам висували економічні вимоги. Я переконаний, що вони будуть тиснути і висувати все нові і нові неприйнятні для нас умови», – заявив він.

Крім того, Тука додав, що, на його думку, обмін полоненими проходитиме не у форматі «всіх на всіх», а невеликими групами. «В останній момент, коли з політичної точки зору, все буде для нас дуже невигідно, вони погодяться на певні кроки щодо обміну. Я припускаю, що, скоріш за все, буде не всіх на всіх, а якісь невеликі групи», – зазначив Тука.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-01-21 12:57:46