неділя, 17 вересня, 2017, 6:23 Суспільство
Вчені дослідили, що вся морська сіль у світі забруднена пластиком

Нові дослідження виявили частинки пластику в солі з США, Європи і Китаю, що стало черговим доказом того, що пластичне забруднення поширене в навколишньому середовищі.

Про це повідомляє socportal.info.

Морська сіль у всьому світі забруднена пластиком, в результаті експерти все більше побоюються того, що мікропластик все більше проникає в навколишнє середовище, а через морську сіль – і в людський харчовий ланцюжок.

Нові дослідження показали, що крихітні частинки були виявлені в морській солі у Великобританії, Франції та Іспанії, а також в Китаї і зараз в США.

Дослідники вважають, що велика частина забруднення походить від мікроволокон і одноразових пластмас, таких як пляшки з водою, що становлять більшу частину пластикових відходів. За даними Організації Об’єднаних Націй, до 12,7 млн тонн пластику надходить в світові океани щороку, що еквівалентно скиданню одного сміттєвоза з пластмаси в хвилину.

«Через наше повсякденне використання пластик все активніше проникає в навколишнє середовище» – говорить Шеррі Мейсон, професор Державного університету Нью-Йорка в Фредонії, який провів останні дослідження по пластичному забрудненню солі, пластмаси «є всюди, в повітрі, воді, морепродуктах, які ми їмо, пиві, яке ми п’ємо, солі, яку ми використовуємо, пластик – скрізь «.

Мейсон співпрацював з дослідниками з Університету Міннесоти, щоб вивчити мікропластик в солі, пиві та питній воді. У дослідженні були розглянуті 12 різних видів солі (в тому числі 10 морських солей), які були куплені в продуктових магазинах по всьому світу. Guardian отримав ексклюзивні права на огляд дослідження.

Мейсон виявив, що американці можуть вживати понад 660 часток пластику щороку, якщо дотримуються порад медичних працівників, які рекомендують їсти 2,3 грама солі в день. Однак більшість американців їдять її набагато більше, оскільки медики вважають, що 90% американців їдять занадто багато солі.

Наслідки вживання пластика на здоров’я невідомі. Вчені щосили намагалися дослідити його вплив на організм людини, але не змогли знайти контрольну групу людей, які не піддавалися його впливу.

«Всі піддаються в якійсь мірі в будь-який момент часу, від вагітності до смерті» – повідомляють дослідники зі Школи громадського здоров’я Джона Хопкінса Блумберга і Університету штату Арізона в 2013 році. – «Визначені рівні [пластичного] бісфенолу А були виявлені в сечі 95% дорослого населення Сполучених Штатів».

«Немає ніякого свідоцтва явного впливу на здоров’я людини, тому що немає досліджень з цього питання» – говорить Хуан Конес, професор, який проводив дослідження морської солі в Університеті Аліканте в Іспанії. – «Але збільшення кількості пластмас в цілому в навколишньому середовищі також збільшить цей вплив».

Аналіз Guardian виявив, що в хвилину купується приблизно 1 мільйон пластикових пляшок, і що зусилля по переробці не відповідають темпу виробництва, який, як очікується, збільшиться в чотири рази до 2050 року. Деякі захисники навколишнього середовища заявляють, що загроза пластичного забруднення зараз «змагається з загрозою зміни клімату».

Робота Мейсона доповнює схожі праці по дослідженню пластика в солі, які проводилися в Іспанії та Китаї.

У серпні іспанські дослідники прийшли до висновку, що «морські продукти є незворотньо забрудненими мікропластиком», а в дослідженні, опублікованому в «Наукових доповідях про природу», вказали на «фонова присутність мікропластиків в навколишньому середовищі». Вчені випробували 21 тип кухонної солі і знайшли пластик у всіх зразках. Найбільш поширеним типом пластика, який вони виявили, був поліетилентерефталат, матеріал, який використовується для виготовлення пластикових пляшок.

Навесні цього року група вчених з Франції, Великобританії та Малайзії перевірила 17 видів солі з восьми різних країн. Вони знайшли пластик у всіх зразках крім одного, і виявили, що велика частина пластика була з поліетилену і поліпропілену.

Вчені вперше виявили пластмаси в солі в Китаї в 2015 році. Мікроскопічні пластикові частинки з скрабів для особи, косметики і осколків пластикових пляшок були виявлені в зразках 15 сольових продуктів, знайдених в китайських продуктових магазинах.

Деякі дослідники, такі як Мейсон, тепер вважають, що морська сіль може бути більш вразлива до пластичного забруднення через процес зневоднення морської води.

«Справа не в тому, що морська сіль в Китаї гірша, ніж морська сіль в Америці, тому що джерело проблеми одне і теж», – каже Мейсон.

Вчений вважає, що люди будуть шоковані, дізнавшись, що пластик проник в кілька продуктів і напоїв, які люди споживають щодня, включаючи сіль. Дослідження Мейсона також вивчало, як питна вода і пиво забруднені пластиком.

«Просто змінити бренд або використовувати тільки поварену або мінералізовану сіль не вийде», – говорить Мейсон. – «Ми повинні вирішити проблему величезної кількості пластику і поширеності пластмас в нашому суспільстві і знайти інші матеріали, які будуть використовуватися замість нього».

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-01-23 11:58:13