неділя, 17 вересня, 2017, 19:30 Світ
У Молдові тисячі людей вийшли на акцію протесту

Близько півтори тисячі людей зібралися в неділю, 17 вересня, перед будинком парламенту Молдови, щоб вимагати від влади скасування закону про перехід країни до змішаної системи парламентських виборів.

Акція протесту була організована опозиційними партіями «Дія і солідарність», «Громадянська платформа «Гідність і правда» і Ліберально-демократичною партією, – повідомляє Укрінформ.

Протестувальники прийняли декларацію, в якій вимагають надання позапарламентській опозиції ефірного часу на Національному телебаченні і радіо, скасування закону про перехід до змішаної системи парламентських виборів і притягнення до кримінальної відповідальності винних у розкраданні більш як мільярда доларів з банківської системи країни.

Учасники акції вимагали також від представництва ЄС у Молдові запровадити персональні санкції стосовно лідера Демократичної партії Влада Плахотнюка і президента Ігоря Додона за порушення демократичних норм під час ухвалення закону про перехід до змішаної системи виборів.

Раніше лідери опозиції робили заяви, що в цій акції протесту візьмуть участь кілька десятків тисяч людей.

Наступна акція протесту, організована парламентською Партією соціалістів, запланована на 24 вересня. Соціалісти мають намір вимагати розширення повноважень президента з наданням йому права розпуску парламенту й оголошення дострокових парламентських виборів.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-01-21 18:44:51