неділя, 17 вересня, 2017, 9:45 Події
Расмуссен: Санкції проти РФ можна послабити в разі введення миротворців

Колишній генсек НАТО і позаштатний радник президента України Андерс Фог Расмуссен допускає ослаблення деяких санкцій проти РФ у разі її згоди на розгортання на Донбасі реалістичною миротворчої місії уздовж всього російсько-українського кордону.

Про це він заявив під час виступу на 14-й щорічній міжнародній конференції «Ялтинська європейська стратегія» (YES), – повідомляє «УНІАН».

Зокрема, він зазначив, що для того, щоб місія стала дійсно миротворчої, необхідно наділити її дієздатним мандатом, завдяки якому вона зможе контролювати російсько-український кордон. У цьому мандаті потрібно визначити, щоб місія захищала не тільки спостерігачів ОБСЄ, але також і місцеве населення.

«І з цією метою ми повинні дотримуватися незмінного тиску на Росію», – підкреслив Расмуссен.

При цьому, на його думку, розміщення місії на Донбасі вимагає «дуже довгого процесу в Раді безпеки ООН».

«Ми не побачимо реалістичних кроків до тих пір, поки не пройдуть президентські вибори в Росії, але до того часу ви повинні зберігати рішучий тиск на Росію, і всі опції повинні бути в порядку денному, включаючи летальне озброєння для України», – підкреслив екс- генсек Альянсу.

Він вважає, що країни-підписанти Будапештського меморандуму зобов’язані розглянути питання надання Україні озброєння.

На питання, чи підтримує він ідею ослаблення деяких санкцій, якщо буде врегулювання на сході України, він відповів: «Якщо, врешті-решт, Росія погодиться на те, про що я сказав, а саме дієздатний мандат, включаючи контроль російсько-українського кордону, і мандат для захисту всього населення, тоді без сумніву, я думаю, що «пряником» для Росії може бути ослаблення деяких санкцій».

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-01-21 18:26:08