неділя, 17 вересня, 2017, 4:37 Суспільство
Опитування: більшість громадян ЄС бачать Україну в складі Євросоюзу: інфографіка

48% жителів Німеччини, Франції, Великобританії, Італії, Нідерландів, Польщі та Литви підтримують вступ України до Євросоюзу, а переважаюча більшість (79%) вважають, що Україна стане членом ЄС в найближчому майбутньому.

Як пише в своїй статті для ZN.UA Тетяна Силіна, про це свідчать результати соцопитування, проведеного на замовлення Ялтинської європейської стратегії (YES).

Автор вказує, що YES неодноразово цікавилася думкою громадян ряду європейських держав (чия позиція дуже показова) щодо європейського та євроатлантичного майбутнього України. Останнє дослідження, результати якого презентовано 16 вересня на 14-й Щорічній зустрічі YES в Києві, було проведено на замовлення YES і Фонду Віктора Пінчука в серпні ц.р. паризьким відділенням Kantar Public.

В ході опитування, громадянам Німеччини, Франції, Італії, Литви, Великобританії, Польщі та Нідерландів були задані питання про їхнє ставлення до гіпотетичного вступу в ЄС Туреччини, Марокко, Росії та України, а також приєднання України до НАТО. У кожній країні опитано трохи більше 1 тис. респондентів.

«Україна у зазначеній четвірці – явний лідер симпатій європейців, причому у всіх без винятку країнах, де проводилося дослідження. Якщо взяти узагальнений по всім державам результат, то при відповіді на питання» Уявіть, що такі країни подаються на входження в ЄС і виконали всі умови для вступу. Особисто ви будете «за» або «проти» приєднання цих країн? «Переваги європейців розподілилися наступним чином: за вступ України – 48% опитаних, Росії – 33%, Марокко – 26%, Туреччини – 21%», – вказує Силіна.

111_5

При цьому, на питання «Чи думаєте ви, що Україна стане членом Європейського Союзу...?» більшість респондентів (56%, якщо розглядати сумарний результат по всіх країнах) відповіли, що це відбудеться протягом 10 років або раніше.

«Якщо додати до них тих, хто вважає, що Україна зможе приєднатися до ЄС не раніше, ніж через 15-20 років, а це ще 23%, то виходить, що переважна більшість (79%) громадян зазначених семи країн вважають, що майбутнє Україна – в Європейському Союзі (незалежно від того, виступають вони «за» це або «проти»)», – констатує автор.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-01-20 18:51:08