неділя, 17 вересня, 2017, 0:48 Суспільство
17 років безкарності: Мирослава Гонгадзе жорстко звернулася до влади України

Вдова убитого українського журналіста Георгія Гонгадзе Мирослава в 17 річницю зникнення чоловіка виступила зі зверненням до влади України.

Відео під назвою «17 років безкарності» опубліковано на сторінці Гонгадзе у Facebook, – повідомляє Апостроф.

Журналістка повідомила, що після суду над виконавцями, замовники все ще залишаються безкарними.

«Більш того, безпосередній організатор скоєння злочину генерал Олексій Пукач може уникнути покарання – хід судового процесу над Пукачем викликає підозри в бажанні змінити або скасувати його вирок про довічне ув’язнення», – говорить вона.

Також Гонгадзе звернулася до генерального прокурора України Юрія Луценка з вимогою показати результати і завершити розслідування вбивства її чоловіка і розслідувати інші злочини проти журналістів.

«Ми зможемо сказати, що ми маємо оновлену європейську країну тільки тоді, коли головним принципом існування цієї країни стане верховенство права», – підсумувала вона.

Нагадаємо, журналіст Георгій Гонгадзе зник 16 вересня 2000 року. У листопаді того ж року в одному з лісів Київської області виявили його тіло. Через 9 років в Київській області були знайдені останки черепа, які, за даними експертизи, належали журналісту.

У 2008 році суд визнав винними у вбивстві Гонгадзе трьох колишніх співробітників МВС – Валерія Костенка, Миколу Протасова і Олександра Поповича і засудив до 12-ти і 13 років позбавлення волі. У 2015 році Протасов помер в колонії.

У 2013 році за вбивство Гонгадзе до довічного позбавлення волі був засуджений екс-начальник зовнішнього спостереження МВС України Пукач.

Поховали Гонгадзе 22 березня 2016 року в Києві.

Читайте також: У справі Гонгадзе є докази, які не всім сподобаються

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-01-18 21:38:16