неділя, 17 вересня, 2017, 12:07 Суспільство
«10 історій для хлопців»: вийшла книга для підлітків від десяти українських авторів
Презентація книги «10 історій для хлопців» на Форумі видавців у Львові
Презентація книги «10 історій для хлопців» на Форумі видавців у Львові

16 вересня на Форумі видавців у Львові відбулася презентація книги «10 історій для хлопців», яка розрахована на підліткову аудиторію.

У цьому виданні зібрано десять оповідань таких авторів: Артем Захарченко, Тарас Шило, Андрій Бачинський, Сергій Гридін, Влад Якушев, Василь Карп’юк, Валентин Бердт, Андрій Маслюх, Іван Андрусяк, Мирослав Лаюк. Більшість із них взяли участь у презентації і розповіли про історію написання цих оповідань, а також про власний досвід дорослішання, передає кореспондент ІА ZIK.

Презентація книги «10 історій для хлопців» на Форумі видавців у Львові
Презентація книги «10 історій для хлопців» на Форумі видавців у Львові

«Це книжка історій для підлітків, дуже цілеспрямовано для хлопців 11-15 років. Її написали десять українських авторів. Частина з них – уже знані письменники, які пишуть для дітей і для підліткової аудиторії. Інші ж писали для підлітків вперше на наше прохання», – зазначила редактор відділу дитячої літератури Видавництва старого лева Наталія Малетич.

Також вона розповіла, що тематика оповідань, які ввійшли до цієї книги, дуже різноманітна. Дехто пише весело, як от Іван Андрусяк, який написав про «алхімічний досвід». Герой його оповідання вичитав, що може якось перетворити золото і фактично знищує сережку своєї однокласниці, але назад перетворити її він не може.

Мирослав Лаюк, який узагалі більше відомий як поет і дорослий прозаїк, теж написав веселу історію про те, як молодший брат у старшого бере машину покататися і як це все закінчується. Специфічного гумору цьому оповіданню додає те, що цей герой «вимірює свою біографію машинами».

Дуже унікальний життєвий досвід в перекладача ВСЛ Андрія Маслюха. І він цей особливий досвід дорослішання описав у своєму оповіданні.

Також у книзі є оповідання журналіста Влада Якушева, який пройшов АТО. Він написав про війну очима шестикласника, про переродження свідомості цього хлопчика. Спочатку може видатися дивним, що оповідання єдине з-поміж усіх десяти написане російською мовою. Однак в останніх рядках цей шестикласник переходить на українську мову, тому що усвідомлює себе українцем.

Особливе оповідання і у Василя Карп’юка, тому що він пише про досвід жорстокості і про те, як діти можуть бути мимовільно або свідомо жорстокими. Він намагається зрозуміти корені цього зла.

Артем Захарченко в нинішній ситуації війни пише про волонтерство підлітка, який допомагає батькам плести сітки, а з нього інші починають через це насміхатися.

Сергій Гридін написав про те, як хлопець, якому вже майже 15, вирішує сам помандрувати до Одеси і батьки вперше відпускають його самого. У нього з’являється моральна дилема, тому що на вокзалі якась дівчина смикає його за рукав і каже, що комусь там стало погано. І от у нього, з одного боку, крок до мрії – зараз йому вже сідати на потяг, а на другій шальці терезів – що робити, коли потрібно допомогти людині.

«Автори намагаються показати, що в тому віці вже не можна бути байдужими, не можна бути жорстоким. Вони нікого не повчають, але коли підліток читатиме ці оповідання, буде співпереживати з героями, сам приходитиме до цих висновків», – додала Наталія Малетич.

Варто зазначити, що на презентацію книги прийшли не лише діти та їх батьки, а й бібліотекарі, які розповіли, що зараз є багато дитячої літератури для найменших читачів, однак бракує книг якраз для підліткової аудиторії. Тому вони сподіваються, що презентоване видання знайде свого читача.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-01-22 00:14:33