субота, 16 вересня, 2017, 17:48 Суспільство
Запорізькі археологи виявили церкву, підірвану комуністами

Минулої неділі, 10 вересня, запорізькі археологи в центральному парку Гуляйполя почали розкопки старої Свято-Троїцької церкви, яку підірвали свого часу комуністи, повідомляє портал «ГуляйполеCity».

За словами краєзнавця Сергія Звілінського, який також бере участь в розкопках, археологи виявили основу і контури фундаменту церковної дзвіниці, через яку був головний вхід до храму, передає 061.

«Серед матеріалів – значна кількість цегли, фрагменти скляного, фарфорового і фаянсового посуду. Цікавою знахідкою є мідний натільний медальйон часів Російської імперії, а також (попередньо) куля з японської гвинтівки Арисака (калібр 6,5 мм), які використовувалися російської імперської армією за часів Першої світової війни, а отже і в період Громадянської війни», – розповів журналістам краєзнавець.

Він також зазначив, що більш детальну інформацію планується отримати після наукової обробки матеріалів. В даний момент роботи тривають. Поки археологи вели розкопки, священики району взяли участь в спорудженні каплиці в пам’ять про покійних парафіян зруйнованої церкви.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-01-21 18:23:57