субота, 16 вересня, 2017, 4:45 Політика
Якщо хочемо бути в НАТО, то повинні чітко розділяти поліцейські і військові функції, – Найєм

Законопроект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення правових засад діяльності Національної гвардії України» №6556 протирічить указу Президента, в якому визначена стратегія розвитку правоохоронних органів, в якому написано, що Україна рухається у бік НАТО, де чітко розділяються поліцейські і військові функції.

Таку думку в ефірі інформаційно-аналітичного ток-шоу «Прямим текстом» (щочетверга о 21:30 на телеканалі ZIK) висловив народний лепутат України від фракції БПП Мустафа Найєм.

«Нацгвардія має конкретну функцію – вона є військовою структурою. І дуже багато з нацгвардійців дуже професійно виконують свою роботу на фронті. І казати, що ці люди не професійні, теж не можна. У них є просто інша функція, аніж в поліції. Не можна ж стоматолога змусити лікувати апендицит, адже це буде приниженням», – сказав Найєм.

Тому законопроект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення правових засад діяльності Національної гвардії України» №6556, який пропонують проголосувати у Верховній Раді розмивається функція поліцейського і військового між двома структурами.

«Я думаю, що причина в тому, що сам закон про Нацгвардію виписано неправильно, тому що у ньому передбачено можливість залучати їх до охорони громадського порядку і не прописано, яким чином вони це мають робити. І ось ми маємо цей результат», – розповів він.

Також він сказав про те, що цей закон протирічить повністю навіть не логіці та моралі, а конкретно указу Президента.

«В указі Президента, який визначає стратегію розвитку правоохоронних органів, написано, що ми рухаємось у бік НАТО, де чітко розділяються поліцейські і військові функції», – прокоментував він.

Мустафа Найєм додав: «Закон небезпечний не тому, що у нас погана Нацгвардія чи Нацполіція, ми ж розуміємо, що ті хлопці та дівчата, які там працюють не мають бажання бити людей. Але ми мали досвід в Україні, коли правоохоронці використовувались проти натовпу і протестуючих, тому вони автоматично стають заручниками ситуації».

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-01-18 21:42:13