субота, 16 вересня, 2017, 2:15 Політика
Відсоткова статистика – погана практика оцінки роботи правоохоронних органів, – Бушуєв

Криміногенна ситуація в Україні, начебто, зросла, адже збільшилась кількість зареєстрованих скарг громадян, оскільки тепер правоохоронці приймають усі звернення українців. Насправді ж розкрито уже тисячі злочинів.

Про це в ефірі інформаційно-політичного ток-шоу «Народ проти!» (на телеканалі ZIK) розповів заступник голови Національної поліції України Констянтин Бушуєв.

«Зараз я не бачу ефективності у роботі Національної поліції. Експерти наголошують, що у нас чи не кожного дня відбуваються якісь резонансні злочини. Коли ж я спілкуюся із нинішніми працівниками органів, вони розповідають, що не «ховають» злочинів, як, начебто, робили попередники. Однак вони їх і не розслідують. Назвіть мені якісь резонансні справи, які зараз є розкритими» – наголосив керівник спецпідрозділу МВС України «Титан» (у2002-2005 роках) Вадим Бартєн.

Однак заступник голови Національної поліції України Констянтин Бушуєв не погодився із таким докором. Мовляв, уже цього року було розкрито більше тисячі вбивств і грабежів. Однак, чітко називати, відсоткову статистику розкритих справ відмовився.

«Відсотки – це погана практика, вони не є тим, що нам сьогодні потрібно. У 2012 році, коли запрацював новий КПК, Пшонка та вся прокурорська система закрила понад 300 тисяч кримінальних проваджень для того, щоб показати відсоткову статистику кращою, ніж була у попередньому році», – розповів Бушуєв.

Станом ж на минулий рік зареєстровано понад 4,5 мільйонів звернень громадян. У 2012 році ця цифра була вдвічі нижчою, адже тепер правоохоронці почали реєструвати усе, із чим до них звертаються українці.

«Ми створили «систему 102».Вона замінила індивідуальний підхід у райвідділах на централізований Так, сьогодні це можна зробити лише у дев’яти регіонах, та зараз ми над цим працюємо», – запевнив Бушуєв.

Окрім того, вкрай важливою у питанні криміногенної обстановки є соціально-економічна складова. І серйозним аспектом тут є конфлікт на сході.

«Скільки виявлено зброї незаконного обігу та незірваних гранат? Тисячі одиниць!», – підкреслив Констянтин Бушуєв.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-01-23 12:00:37