субота, 16 вересня, 2017, 14:16 Політика
В ЄС є спроби відмовитися від формул, записаних в Угоді про асоціацію Україна-ЄС, – віце-прем’єр

Віце-прем’єр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Іванна Климпуш-Цинцадзе вважає, що в ЄС є спроби відмовитися від тих формул, які записані в Угоді про асоціацію Україна-ЄС.

Про це вона заявила у виступі на конференції Yalta European Strategy, повідомляє кореспондент «Європейської правди«.

Віце-прем’єр висловила здивування тим, що ЄС не хоче офіційно підтверджувати формулювання щодо того, що Україна визначила свій геополітичний вибір.

«Україна сьогодні бачить, що деякі країни ховаються від того, що є в тексті Угоди про асоціацію – я про згадку щодо європейського вибору України», – заявила вона.

Климпуш-Цинцадзе також наголосила, що Україна, на її думку, має європейську перспективу у відповідності до положень договору ЄС.

Як відомо, саміті Україна-ЄС відбувся без підсумкової заяви через те, що Нідерланди заблокували згадку про європейський вибір у цьому документі (деталі – в статті «Безперспективний саміт: як Євросоюз заблокував європейську мрію України»)

Також віце-прем’єр наголосила, що підтримка членства України серед громадян ЄС вища, аніж підтримка членства балканських країн, однак політика керівництва ЄС є протилежною: «ЄС готовий до прийняття цього регіону. Одночасно, у перспективі членства відмовляють країні, щодо якої підтримка такого членства є набагато більшою».

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-01-21 18:36:36