субота, 16 вересня, 2017, 22:35 Політика
Українська влада розуміє, що не має жодного проекту, щоб запропонувати інвестору, – Кубілюс

Україна сама, без втручання ЄС, має вирішити, які галузі є пріоритетними для реформування та інвестування. Однак це мають бути ті сфери, де громадяни можуть побачити швидкий результат, адже тоді й повірять, що влада дійсно робить реформи, а Захід допомагає їй у цьому.

Про це в ефірі програми «FACE 2 FACE з Тетяною Даниленко» (на телеканалі ZIK) заявив колишній прем’єр Литовської республіки Андрюс Кубілюс.

Важливо, щоб сама Україна вирішила, які галузі реформування та інвестування є пріоритетними для держави. Та, окрім того, що ці проекти мають бути важливими для економіки, це повинні й бути ті сфери, де громадяни якнайшвидше бачать результат.

«Вони побачать, що влада справді робить реформи, а весь західний світ допомагає Україні рухатись вперед. Тож це мають бути інфраструктурні проекти, проекти малого та середнього бізнесу і муніципальні чи регіональні проекти», – зазначив експерт.

Він розповів: уже є цілий список таких напрацювань. Причому, створили його в Україні «колеги, які працюють у Раді». Адже дуже важливо, щоб про ці проекти говорили не лише у ЄС, а й самі українці – суспільство і політики.

«Я бачу, тут дуже добре проявляються напрацювання щодо того, які проекти могли б бути пріоритетними. Вони розуміють, що попереду багато роботи. Адже тутешня влада бачить: наразі Україна не має проектів, які б можна було запропонувати інвестиційним донорам», – підкреслив Кубілюс.

Жоден проект ще не розроблений на стільки, щоб можна було переконати інвесторів вкладати у нього гроші. У той час, як інші країни продемонстрували, що це цілком реально.

«От як Польща переконує Європейський інвестиційний банк виділити чимало грошей на дороги у країні. Ми не знаємо конкретних сум, але там йдеться про кілька мільярдів євро. Тобто, Польща може переконувати і Україні теж потрібно це вміти. Адже усім зрозуміло, що в дороги гроші інвестувати треба. Але мають бути і конкретні проекти, де б вказувалось, яка дорога оновлюватиметься. Окрім всього, маємо працювати і над тим, щоб потенційний інвестор розумів, що тут ніхто не вкраде, скажімо, частини асфальту», – наголосив Кубілюс.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-01-18 21:44:10