субота, 16 вересня, 2017, 23:15 Політика
У ЄС мають побачити, наскільки важливо прийняти до себе Україну, – Кубілюс

Інтеграція у ЄС стала б для України величезним поштовхом вперед. Адже держава-член Союзу отримує доступ до дуже багатих світових ринків. Та і Європа повинна розуміти, наскільки важливо прийняти до себе увесь регіон, в тому числі і Україну. Адже це забезпечить мир та внутрішні зміни у самій Росії.

Про це в ефірі програми «FACE 2 FACE з Тетяною Даниленко» (на телеканалі ZIK) заявив колишній прем’єр Литовської республіки Андрюс Кубілюс.

Якщо на наступних українських виборах переможуть популісти, або ж проросійські сили, це звичайно, буде солодкою перемогою для Путіна. Адже він на це сподівається, дивлячись на «хороший» приклад Молдови.

«Це справді небезпека, тому й ми говоримо про новий «план Маршала». Адже ціллю оригінального плану було завоювати серця і розум французів, греків та італійців і захистити їх від впливу сталінських комуністів. І це вдалося», – наголосив Кубілюс.

Зараз же йдеться про донорів, які б допомогли здійснити зростання економіки до 6-8 відсотків, щоб люди бачили: з’являються робочі місця, а добробут покращується. Тож важливо, аби план вступив в силу якомога раніше. Сама ж конференція донорів може відбутись уже у лютому-березні наступного року.

«Справді, вибори у постреволюційних умовах проходять досить важко. Литва теж через це проходила. Адже у 1992 році, під час дострокового волевиявлення, ми були впевнені, що люди вдячні нам за незалежність, тож підтримають – і ми далі продовжуватимемо реформи. Та результат був кардинально протилежний – люди проголосували за колишніх комуністів», – розповів Кубілюс.

Тож, він зізнався, це неабияк налякало. Однак Литві пощастило, адже країна уже мала перспективи вступу у ЄС, які подобались навіть їхнім комуністам.

«Колишній Перший секретар був досить розумною людиною і нам пощастило, що він не повернув у сторону Москви. Адже Європа вже показувала ознаки, що нас приймають в ЄС, тож держава продовжувала розпочаті реформи. Повторюся: постреволюційний політичний хаос був доволі значущим, та нас тримала зовнішня мотивація на реформи, вона нам дуже допомогла», – зазначив литовець.

Тоді для Литви вступ у ЄС та НАТО став таким собі історичним дивом. Тож для України інтеграція у Європейський Союз була б досить потужним поштовхом вперед.

«Якщо прорахувати тодішній наш ВВП на душу населення, він становив близько 40 відсотків від європейського рівня. Зараз ми уже піднялись аж до 77-78 відсотків, причому є перспективи обігнати і багатші країни. І цей рух вперед здійснюємо завдяки тому, що є членами Європейського союзу», – переконаний Кубілюс.

Адже саме це заставило прийняти усі європейські правила та відкрило доступ до дуже багатих ринків.

«Ми отримали технології, до нас приходять великі міжнародні компанії зі своїми розробками. Тож я бачу, що в Україні сама ідея намагатись якнайшвидше рухатись у сторону ЄС залишається дуже важливою. Тож і ЄС має зрозуміти, на скільки важливо прийняти до себе увесь цей регіон, і Україну в тому числі» – підкреслив Кубілюс.

Адже це забезпечить стабільність, мир, а успішність України вплине на роз-виток всередині Росії.

«Успішною державою Україна може стати, якщо, хай навіть і повільно, але впевнено просуватиметься в сторону ЄС. Зараз ми можемо допомогти у цьому поході «планом Маршала», та загалом ціль має бути зрозумілою», – наголосив Андрюс Кубілюс.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-01-24 12:01:37