субота, 16 вересня, 2017, 21:25 Політика
Путін хоче послабити Україну, аби люди голосували за популістів, – Кубілюс

Якщо в подальшому Європейський Союз не запропонує Україні перспективи членства в ЄС, незрозуміло, що тоді служитиме мотивацією для проведення реформ.

Про це в ефірі програми FACE 2 FACE з Тетяною Даниленко (на телеканалі ZIK) заявив колишній прем’єр Литовської республіки Андрюс Кубілюс.

За його словами, «план Маршала» для сучасної України отримує все більше підтримки у Європейському Союзі. Уже вдалось розробити методи, як просувати цю ідею до очільників головних столиць західного світу.

«Виявилось, що коли приходиш не просто просити про якусь невизначену допомогу, а озвучуєш конкретну ініціативу, отримуєш достатньо непоганий результат», – розповів Кубілюс.

Відтак, минулого четверга європейські парламентарі на рівні комітету закордонних справ утвердили проект резолюції щодо рекомендацій для саміту Східного партнерства.

«Там озвучене саме те формування, якого ми добивалися. Йдеться про спеціальний мандат для європейської комісії та Європейського інвестиційного банку – за нашими пропозиціями уже розроблений конкретний план», – наголосив експерт.

Адже, на його думку, Литва уже має досвід, як пройти нелегкий шлях реформ. Мовляв, у 90-х роках ситуація була дуже схожою із тою, яку зараз переживає Україна. Понад те –тоді Росія також вносила свій деструктив в устрій Литви.

«Тоді ЄС сказав нам із самого початку: якщо проводитимемо реформи, дуже швидко зможемо стати членами цього утворення. Саме це зіграло дуже позитивну роль, адже у нас була внутрішня мотивація до змін. Зараз бачимо, що Україна уже досягла багато чого – відбуваються реформи та йде співпраця із ЄС. Та, якщо далі люди не побачать, що Європа готова запропонувати Україні перспективу членства в ЄС, виникає запитання: що ж тоді служитиме мотивацією до реформ?», – зазначив Кубілюс.

Тож у 1947 році для знищеної вбійною Європи американці розробили план Маршала для того, щоб не лише відновити економіку, а й зупинити намагання Сталіна розширити свій політичний вплив, зокрема на Францію, Італію чи Грецію. Адже ці держави на стільки страждали від зруйнованої економіки, що люди були готовими голосувати за комуністів.

«Зараз же ми бачимо дуже схожі виклики в Україні. Адже, коли запитуємо самі себе, якою ж може бути головна ідея Путіна, щодо України, відповідь дуже проста: не дозволити Україні стати успішною державою. Адже люди, розчарувавшись у всіх пост-майданних результатах, проголосують за популістів», – переконаний литовець.

Захід ж може зашкодити Путіну досягти цієї стратегічної цілі – інвестиції б допомогли відродити економіку України.

«До того ж це б мотивувало політичний клас і далі продовжувати реформи», – підкреслив Андрюс Кубілюс.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-01-20 22:48:42