субота, 16 вересня, 2017, 22:05 Політика
Імідж України страждає через корумпованість держави, – Кубілюс

Те, чого Україна зуміла досягти після Революції гідності, вражає. Однак зараз державі бракує не реформ, а інвестицій. Тож «план Маршала» допоміг би створити інструменти для залучення коштів в реальну економіку.

Про це в ефірі програми «FACE 2 FACE з Тетяною Даниленко» (на телеканалі ZIK) заявив колишній прем’єр Литовської республіки Андрюс Кубілюс.

Він наголосив: позитивно оцінює реформи, які уже здійснила Україна, хоча й розуміє критику тих, хто заявляє, що їх можна проводити значно швидше.

«Справді, імідж України страждає від того, що на Заході усім здається, ніби це дуже корумпована держава. Тож боротьба із хабарництвом дійсно має бути більш ефективною. Та з іншого боку: я знаю, у якому становищі була держава відразу після революції. Тож те, що було пророблено за цей час, справді вражає», – наголосив Кубілюс.

Зокрема, Україні вдалось значно скоротити дефіцит бюджету. Це означає, що фінансова ситуація стабілізується, а сама держава уже може виходити на міжнародні фінансові ринки і брати кредити «за хорошими цінами».

«Все це створює фундамент для росту економіки. Однак, Україні зараз не вистачає інвестицій. За підрахунками фахівців державі потрібно отримати хоча б близько п’яти мільярдів євро, які б вдалось залучити в реальну економіку. Адже кошти, які надавали із ЄС та МВФ, йшли на стабілізацію фінансової ситуації», – пояснив литовець.

Тож потрібно створювати інструменти, які б допомогли Україні залучати реальні гроші.

«Свого часу Литва змогла отримувати додаткові кредитні ресурси. Україні ж у цьому плані складніше, адже тут йде війна. Тож пакет «плану Маршала» дуже важливий, аби Україна могла відновити ріст економіки від 2 до 68 відсотків. Це б продемонструвало і приватним інвесторам, що тут справді можна заробити», – розповів Кубілюс.

Та разом із тим він наголосив: план створюють із вимогою продовження реформ.

«Якщо цього не буде, не буде і грошей», – закцентував Кубілюс.

Та з іншого боку: дуже важливо буде розробити проект так, щоб інвестиційні донори справді повірили, що жодні корупційні впливи не змінили розвитку всього цього процесу. Аби ж убезпечитись від ризиків, що вкладені гроші в Україні просто можуть розікрасти, потрібно діяти за досвідом інших держав. Зокрема, йдеться і про перший план Маршала, який запровадили у 1941 році для Німеччини.

«Існував спеціальний банк для розвитку країни. Ми розуміємо, що така інституція повинна створюватись тими ж фінансовими донорами, спільно із українським державним керівництвом. Однак донори повинні поводитись так, щоб було чітко ясно: жодні корупційні дії справді не зможуть вплинути на весь процес», – підкреслив Андрюс Кубілюс.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-01-24 12:03:34