субота, 16 вересня, 2017, 21:45 Політика
Екс-прем’єр Литви розповів, чому досі вірить в успішність України

Протягом останніх років в Україні є дуже ефективні нововведення, які Литва буде брати собі як приклад.

Таку думку висловив екс-прем’єр Литовської Республіки Андрюс Кубілюс в ефірі програми FACE 2 FACE з Тетяною Даниленко (о 20:00 – 21:00 на телеканал і ZIK).

«Я не бачу жодних причин, чому Україна не може стати успішною державою у довгостроковій перспективі. Зокрема зараз країні заважає те, що Кремль, а зокрема Путін, боїться, що Україна стане успішною державою», – зауважив Андрюс Кубілюс.

Так, європолітик назвав низку досягнень України за останні роки, які є особливо важливими для подальшого розвитку країни.

«Серед головних досягнень України, які можна виокремити, це стабілізація бюджету. Це дуже велика реформа, яка дозволяє оптимістично дивитися у майбутнє. Також проведена велика реформа в енергетиці, яка полягає в тому, що Україна почала відмовлятися від субсидій на газ та тепло, що до цього створювало можливість для великої корупції. Великим кроком щодо боротьби з корупцією стало і впровадження електронного декларування майна політиків та державних чиновників», – наголосив Андрюс Кубілюс.

Екс-прем’єр Литви зауважив, що в Україні є настільки ефективні нововведення, які Литва буде брати собі як приклад.

«Особливо мене вражає механізм відбору суддів до Верховного Суду України. Він має стільки етапів та продуманий так детально, що ми у Литві дуже зацікавилися такою системою», – запевнив європолітик.

Андрюс Кубілюс підсумував, що багато реформ дійсно потребують багато часу, так як, наприклад, судова реформа. Зокрема у Литві судова реформа тривала 10 років. І тільки зараз, за словами політика, можна спостерігати за більш-менш нормальною роботою судової системи. 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-01-20 18:52:54