субота, 16 вересня, 2017, 22:15 Політика
Андрюс Кубілюс: Земельна реформа є болісною, але її необхідно робити

І малий, і середній аграрний бізнес зможуть розвиватися тільки тоді, коли дійсно буде проведена земельна реформа.

Таку думку висловив екс-прем’єр Литовської Республіки Андрюс Кубілюс в ефірі програми FACE 2 FACE з Тетяною Даниленко (о 20:00 – 21:00 на телеканал і ZIK).

«Для бізнесу дуже важливою є земельна реформа, щоб аграрний сектор міг отримати доступ до кредитних ресурсів, оскільки без цього нічого не запрацює. Я пригадую, наскільки болісно земельна реформа проходила в Литві. Але ми тільки зараз дозволили іноземцям купувати землю. І я думаю, що це був поганий крок», – зазначив депутат Сейму Литви.

Однак також політик зауважив, що емоції, які пов’язані із землею та проведенням реформи в цьому секторі, завжди є дуже сильними, і тому одразу виникає багато місця для популізму. Але цю реформу дійсно необхідно робити.

«Зокрема у Литві ми проводили земельну реформу через те, що цього від нас вимагав Європейський Союз, і тільки так ми могли стати членом ЄС. Я можу сказати із власного досвіду, що, як виявилося, аграрний сектор у Литві більше всього боявся європейських вимог. Але виграв від нашого членства у ЄС саме аграрний сектор», – зауважив Андрюс Кубілюс.

Відтак екс-прем’єр Литви підсумував, що і малий, і середній аграрний бізнес зможуть розвиватися тільки тоді, коли дійсно буде проведена земельна реформа. До того ж, кредитори, тобто банки, будуть краще давати кредити аграріям, якщо будуть впевнені у їхній прибутковості, чого можна досягти, знову ж таки, тільки провівши земельну реформу.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-01-23 23:53:56