п'ятниця, 15 вересня, 2017, 17:41 Львів
В Львівспецкомунтрансі провели аудит, який ЛМР не могла зробити ще з початку року
Фото: portal.lviv.ua
Фото: portal.lviv.ua

14 вересня прес-служба ЛМР поширила інформацію про те, що нещодавно завершилась перевірка діяльності ЛКП «Львівспецкомунтранс», яку з 1 червня по 4 вересня проводили фахівці Західного офісу Державна аудиторська служба України. Керівник підприємства Тарас Стефанишин відразу поспішив повідомити, що зауваження ревізорів є незначними і стосуються вони переважно форс-мажорних обставин, в яких довелось працювати в останній рік. Натомість нічого не йдеться про те, що дану перевірку провела державна структура, а не «Аудиторська компанія «ДК-Україна», роботу якої анонсували ще на початку 2017 року та на який було виділено 150 тис. грн.

Про реальні висновки перевірки Держаудитслужби та про те, чи відбулася запланована у лютому 2017 року ревізія приватної компанії дізнавався кореспондент ІА ZIK.

Як повідомляє прес-служба ЛМР, планова перевірка фінансово-економічної діяльності ЛКП «ТФ «Львівспецкомунтранс» проводилась з 1 червня до 4 вересня цього року. Під час ревізії основна увага приділялася питанню вивезення та захоронення ТПВ і ремонту будівлі на вул. Шевченка, 327 Г.

Керівник ЛКП Тарас Стефанишин відразу почав спростовувати її результати. Наводимо основні тези:

  • зауваження Державної аудиторської служби, які викладено в акті на 112 сторінках, не є суттєві, і стосуються переважно виплати компенсацій іншим перевізникам ТПВ та непроведення підприємством тендерів на закупівлю послуг з вивезення ТПВ та закупівлю послуг полігонів. Зважаючи на ситуацію, в якій тоді опинилось місто, та на об’єктивні обставини, провести тендери було неможливо.
  • Суттєвих зауважень ревізорів Західного офісу Держаудитслужби щодо ведення фінансово-господарської діяльності ЛКП «ТФ «Львівспецкомунтранс» нема. Є зауваження щодо виплати компенсацій іншим перевізникам ТПВ згідно з документами, які ті подавали, непроведення підприємством тендерів на закупівлю послуг з вивезення ТПВ та тендерів на закупівлю послуг полігонів.
  • Ревізори вказують, що укладення угод з перевізниками та на надання послуг полігонів треба було проводити через тендери. Але це унеможливило б вивезення сміття зі Львова взагалі. Тендерне законодавство передбачає, що треба було вказувати місце та обсяги, не кажучи про відсутність декількох тижнів часу на проведення тендерних процедур. В період тотального небажання полігонів по усій Україні приймати сміття зі Львова запланувати та чітко визначити місця захоронення ТПВ було неможливим. Проведення тендерів у таких умовах і вивезення ТПВ було взаємовиключним».
  • Зараз ситуація із вивезенням ТПВ врегулювалась і ЛОДА, яка на цей час координує процес вивезення сміття зі Львова, працює за такими ж механізмами, що і перевізники ТПВ, в тому числі «Львівспецкомунтранс», у період, за який проводилась ревізія аудиторською службою.

Як прокоментували ситуацію у прес-службі Західного офісу Державної аудиторської служби (далі – ДАС), тези керівника ЛКП є, до певної міри, некоректними, оскільки були озвучені ще до офіційного завершення процедури ревізії та розгляду заперечень підприємства щодо виявлених порушень. Наразі ДАС надала лише акт перевірки з переліком порушень, які ЛКП має можливість впродовж 5 днів спростувати чи пояснити. І лише після цього до 15 днів ДАС робить остаточний текст акту ревізії, який має юридичну силу і може бути оприлюднений. Таким чином будь-які коментарі з боку, як ревізорів, так і офіційних осіб ЛСКТ можливі лише по факту проходження усієї процедури, яка завершиться у кінці вересня.

Але така позиція керівництва ЛКП може свідчити про те, що вони на випередження намагаються виправдатися у ситуації, коли з їхнього боку зафіксовано «значні фінансові порушення». А, за інформацією ДАС, таких порушень виявлено на суму більше як 1 млн грн.

Також у ДАС повідомили, що паралельно з ревізією, проводять у ЛСКТ і розширений аудит, який мають намір завершити у жовтні цього року.

Щодо того, хто став замовником ревізії та аудиту у службі повідомили: перевірка є плановою і не погоджувалась ані з ЛМР, ані з правоохоронцями.

Ситуація з аудитом виглядає дивною з огляду на те, що замовлена ще у лютому 2017 року подібна перевірка у приватної структури «Аудиторської компанії «ДК-Україна» ще й досі не проведена, хоча на неї виділено 150 тис. грн, і завершена вона мала бути впродовж 30 днів.

На усі запитання про те, чому вона досі не проведена у ЛМР в один голос відповідали: це неможливо зробити, з огляду на те, що всі документи ЛКП були вилучені правоохоронцями в ході слідчих дій.

У прес-службі ЛМР частково пролили світло на ситуацію. Виявляється, аудит «ДК-Україна» ще досі не проведено. Причина залишається старою – ревізори не мають доступу до потрібних документів. Правда, і кошти за роботу у сумі 150 тис. грн їм також не перераховано – вони залишаються на рахунку ЛМР.

Можна сказати, що така відповідь ще більше заплутує ситуацію. Адже фахівці ДАС проводили ревізію ще починаючи з червня цього року. Чому ж тоді приватні ревізори не зробили свого аудиту до цього часу?

Аналітична група ІА ZIK

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-03-21 14:54 :07