п'ятниця, 15 вересня, 2017, 4:27 Суспільство
Дослідники NASA виявили у Марса аномалію планетарної кори

Дослідники NASA розробили новий спосіб аналізу кори планет і з’ясували, що Марс має менш щільну кору, ніж вважали астрономи.

Щоб отримати більше інформації з тих даних, які відправили на Землю марсіанські апарати, дослідники NASA врахували зміни висоти на поверхні планети.

Щільність кори на Марсі менша, ніж вважалося раніше

Про це пише Engadget, – повідомляє nv.ua.

За новими даними, середня щільність кори на Марсі приблизно дорівнює 2582 кілограми на кубічний метр, хоча раніше вважалося, що ця цифра дорівнює щільності земної океанічної кори – 2700 – 3100 кг на кубічний метр.

«Кора є кінцевим результатом всього, що сталося під час історії планети, тому більш низька щільність може мати важливі наслідки для формування і еволюції Марса», – сказав керівник проекту Сандер Гуссенс.

Таким чином, сучасні уявлення про геологічну історію Марса можуть не відповідати дійсності.

Раніше повідомлялось, що аналіз знимок з космічного апарату Mars Odyssey показав, що на екваторі Марса можуть ховатися значні запаси льоду. Нові дані отримали завдяки спеціальному нейтронного спектрометру. Зонд Mars Odyssey з його допомогою вимірює присутність водню поблизу поверхні Марса – це вважається важливим індикатором наявності води.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-01-24 05:46:21