четвер, 14 вересня, 2017, 14:15 Економіка
ЖК «Кристал» у Дніпрі зводять із численними порушеннями, – архітектор

Житловий комплекс «Кристал» у Дніпрі зводять із численними порушеннями, через що страждають мешканці прилеглих будинків. Люди розповідають: будівництво ведеться занадто близько до їхніх будинків, тож підвали уже вкрились тріщинами. А колись стріла будівельного крану навіть влетіла в одну із квартир.

Про це йдеться у сюжеті проекту будівельних журналістських розслідувань «Житлоблуд» (щовівторка о 22:30 на телеканалі ZIK).

Житловий комплекс «Кристал» зводять безпосередньо в історичній частині міста Дніпро. Як виявилось, цей ЖК має доволі довгу історію. Будівництво розпочалось ще у 2007 році, на місці, де була дитяча спортивна школа, яку планували реконструювати. Натомість у 2008 році її знесли і розпочали споруджування багатофункціонального комплексу. Планувалось, що комплекс зведуть до футбольного чемпіонату Євро-2012. Однак, коли місту відмовили у проведенні групового турніру, будівництво, яке вели дуже швидкими темпами, припинили.

Головний архітектор міста Дмитро Волик зазначає: ще у 2007 році, коли створювався проект багатоквартирного будинку, обов’язковою умовою місцевої влади було розмістити там і спортивну школу. Уже навіть виконали початкові роботи, однак відбувалось щось незрозуміле.

«Там почалась ціла детективна історія із появою нових власників та спробою оформити некоректні дозвільні документи», – каже Волик.

Відтак, кілька років будівництво простояло замороженим, та у 2014-му його знову відновили. Однак місцевим мешканцям це завдало лише шкоду.

«Перед нашим будинком стояв їхній будівельний кран. Чи вони стрілу не закріпили, чи що там ще відбулося, та від пориву вітру її занесло мені в лоджію аж на тринадцятий поверх», – розповів один із мешканців.

«У наших підвалах уже з’являються тріщини. Окрім того, якщо вони сядуть на наші комунікації, не матимемо ані води, ані каналізації, адже вони врізаються незаконно. Та й подивіться на цю відстань між будинками – у нас в квартирах вже темно», – обурюються дніпровці.

Дмитро Волик підтверджує: на будівництві стільки порушень, що легше перерахувати норми, яких забудовник все ж дотримався.

Однак незрозуміло, чому на такі факти не реагує Управління державного архітектурно-будівельного контролю Дніпровської міськради. Від коментарів там просто відмовились.

Тим часом місцеві мешканці, побоюючись за власні життя та будинки, неодноразово зверталися до влади, однак усі десять років чули лише обіцянки. Зокрема, місцевий голова ще навесні 2016 року пообіцяв зупинити будівництво. Проте зведення комплексу продовжилось аж поки на будівельний майданчик не виїхав сам Генпрокурор України Юрій Луценко.

«Там взагалі невідомо, скільки буде поверхів, адже проекту не існує. Усе це оформлено на пенсіонера 1946 року народження, який є тестем наших забудовників братів Каснерів», – розповідав тоді мер Дніпра Борис Філатов.

Це підтверджує і юрист Ігор Руденко, який раніше працював на згаданих братів Каснерів.

«Згідно інформації, яку надала міська рада, у них 14 подібних забудов і всюди – значні порушення. Вони свій чорно-сірий бізнес розпочали за президентства Януковича. Зараз намагаються вирішити питання у Києві: штурмують Адміністрацію Президента, намагаються там знайти когось, хто б посприяв їм та скасував арешти. Брати Каснери ніде особисто не фігурують. Тут проходять лише дві особи – Добровольський і Прокоф’єв», – розповів Руденко.

В управлінні правового забезпечення Дніпровської міськради підтверджують: у 2014 році саме Добровольський отримав землю під спортивну школу і житлову забудову.

«Роботи почались без погодження. Та ця оренда закінчилась ще в січні 2016 року. Добровольський звернувся до суду, аби її продовжити. Слухання призначили на жовтень. Ми ж вважаємо, що для продовження оренди немає жодних підстав. Сьогодні на земельну ділянку накладено арешт», – повідомив в.о. начальника управління Олександр Духневич.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-02-22 16:45:43