четвер, 14 вересня, 2017, 15:02 Світ
«Захід – 2017» – страшний сон для Польщі, країн Балтії, НАТО, ЄС, – Арестович
Російські військові. Фото: veterano.com.ua
Російські військові. Фото: veterano.com.ua

Україна повинна перейматися навчаннями «Захід – 2017» у Білорусі, хоч вони і загрожують передовсім військово-політичним союзникам – Польщі, країнам Балтії, НАТО, ЄС. Адже архітектура навчань спрямована на Сувалкський коридор (прикордонна ділянка між Литвою і Польщею, шириною приблизно 100 км, - ZIK). А це є страшним сном для зазначених країн і Альянсу.

Таку думку в ефірі проекту «Почути Україну» (щосереди 21:30 на телеканалі ZIK) висловив військовий експерт та блогер Олексій Арестович.

«Росіяни працюють зі страхами своїх ворогів і перенесенням зусиль з північного кордону України на північно-західний кордон Білорусі. І насправді нас не повинно це заспокоювати. Тому що це все одно є питанням стабільності Східної Європи», – розповів Арестович.

Він вважає, що Білорусь зараз перебуває на роздоріжжі суверенності держави. Або вона стане незалежною, або маленькою частиною союзної держави Росії і Білорусі.

«Виглядає на те, що росіяни все ще хочуть об’єднання, а це означає довгострокову зміну ситуації на наших північних кордонах, Східної Європи як такої, і зміщення балансу сил не на нашу користь. На мою думку, в Білорусі реалізується, так званий, «кримський варіант». Тобто працюють не так над залишенням танків на «перехрестях», а більше зі силовиками, дипломатами та білоруськими лідерами, переманюючи їх на свій бік. Тобто створюють довгострокову систему впливу на них. І коли настане час, то 90 відсотків білоруських військових визнають себе прибічниками союзної держави Росії і Білорусі, а не суверенної Білорусі. Адже так само було в Криму, коли 90 відсотків кримського СБУ перейшло на бік РФ. Щоб реалізувати такий план не потрібно залишати танки на їхній території чи 40 тисяч військових», – наголосив він.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-01-22 22:11:13