четвер, 14 вересня, 2017, 13:51 Світ
В Ізраїлі підтримали ідею проголошення незалежного Курдистану
Прем’єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньяху. Фото: ZIK/EPA/JIM HOLLANDER
Прем’єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньяху. Фото: ZIK/EPA/JIM HOLLANDER

Ізраїль став першою країною, яка підтримала пропозицію провести референдум про незалежність Іракського Курдистану.

Відповідну заяву зробив офіс прем’єр-міністра Ізраїлю Біньяміна Нетаньяху, повідомляє Європейська правда з посиланням на The Times.

Лідер іракських курдів Масуд Барзані планує провести референдум про незалежність 25 вересня. Ірак відхилив цю ідею, назвавши референдум неконституційним.

Більшість інших країн, у тому числі традиційні союзники, такі як Велика Британія та США, закликали Барзані відкласти плани щодо проведення референдуму.

Вони побоюються, що після нього Ірак та найближчі регіони зануряться у ще більшу нестабільність, і це відбудеться саме в той час, як коаліційні сили практично відвоювали всі території «Ісламської держави».

Ізраїльське видання Haaretz зазначає, що Нетаньяху і раніше висловлювався за незалежність іракського Курдистану. У той же час, прем’єр окремо підкреслив, що Ізраїль не підтримує Робочу партію Курдистану (РКК).

«Ізраїль виступає проти РКК і вважає її терористичною групою, на відміну від Туреччини, яка підтримує терористичну організацію «Хамас». Ізраїль виступає проти тероризму в цілому, але підтримує законні зусилля курдського народу для створення своєї власної держави», – заявив Нетаньяху.

Зазначимо, що більшість курдів живуть між Іраном, Іраком, Сирією та Туреччиною, але тільки в Іраку вони досягли визнаної автономії.

Іракська курдська нафта експортується через Туреччину, що є ключовим економічним ланцюгом для регіону.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-01-22 22:11:34