четвер, 14 вересня, 2017, 7:20 Світ
У Македонії протестували проти офіційного статусу албанської мови
Фото: radiosvoboda.org
Фото: radiosvoboda.org

У столиці Македонії Скоп’є понад сотня людей протестувала перед будівлею парламенту, де почали розглядати законопроект про надання албанській мові офіційного статусу по всій країні.

Про це повідомляє «Радіо Свобода».

Демонстранти з лав націоналістичних і консервативних сил під гаслами «Зрада – не демократія» вимагали від уряду зняти законопроект із розгляду. Прем’єр-міністр Македонії, соціал-демократ Зоран Заєв обіцяв провести такий закон, коли укладав коаліційну угоду для формування уряду з малими партіями албанської меншини.

В разі ухвалення цей закон зробить албанську офіційною мовою по всій Македонії, поруч із державною македонською; нині албанська має офіційний статус тільки в місцевостях, де чисельність албанської меншини становить принаймні 20 відсотків.

Ця домовленість викликала різку критику національно-консервативних сил, що були при владі в Македонії раніше. Вони звинуватили Заєва у зраді національних інтересів.

Албанці за національністю становлять близько чверті від понад 2-мільйонного населення Македонії. 2001 року Македонія була на межі громадянської війни через збройні заворушення представників албанської меншини, що домагалися розширення своїх прав – і частково вже домоглися.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-02-20 06:01:47