четвер, 14 вересня, 2017, 12:07 Львів
У Львові просять удосконалити електронну систему зарахування малюків у дитсадки
Діти в садочку. Фото: city-adm.lviv.ua
Діти в садочку. Фото: city-adm.lviv.ua

У Львові один із найвищих показників наповненості ДНЗ в Україні. Чиновників міськради просять удосконалити електронну систему зарахування дітей у дитсадки, а саме додати інформацію про граничну наповненість груп, кількість та перелік поданих заяв для зарахування до групи в загальному порядку, перелік зарахованих дітей до ДНЗ, наявність вільних місць у ДНЗ.

Про це сьогодні, 14 вересня, під час сесії ЛМР повідомила депутат Юлія Гвоздович.

Вона зазначила, що у Львові стабільно зберігається надвисокий рівень навантаження дітей у дошкільних навчальних закладах з розрахунку на 100 місць – 175 осіб. Це один із найвищих показників наповненості ДНЗ в Україні.

У зв’язку з цим в 2017 році при формуванні груп у ДНЗ фактична кількість дітей перевищує планову наповнюваність (групи для дітей до трьох років – більше як 15, від трьох – понад 20 дітей). При цьому не зрозумілим є порядок доповнення планової кількості місць у групах до фактичної. Відповідно до даних управління освіти ЛМР, відхилення від планової наповненості груп до фактичної коливається в межах 50% в середньому по Львову. Таким чином створюється можливість корупційного зловживання, коли завідувач дитсадка самостійно може доповнювати групи дітьми. Така ситуація за словами батьків – львів’ян і відбувається у міських ДНЗ.

Гвоздович нагадала, що з 15 серпня у Львові запрацювала нова платформа для електронної реєстрації дітей у ДНЗ, однак при роботі виникло чимало складнощів: зникав доступ до особистого кабінету, зареєстровані у системі заявки зникали із бази даних, порядковий номер реєстрації не гарантував місця в ДНЗ. В результаті до депутатів звернулась велика кількість батьків, схвильованих ситуацією, що склалась, і які вважають, що при реєстрації у системі мали місце маніпуляції та особистий вплив завідувачів ДНЗ та власника електронної бази даних.

Також, на думку депутата, недоцільною нормою є можливість реєстрації новонароджених дітей до одного року з 1 січня наступного року за роком народження.

Багато питань викликає і стан навчально-ігрових матеріалів, ігрового та спортивного обладнання, які дуже часто не відповідають вимогам сучасності, і є застарілими, що показала перевірка.

З огляду на це депутат просить надати копії документів про використані кошти на розробку та підтримку електронної системи реєстрації в дошкільні заклади міста Львова, внести зміни до порядку набору, обліку та забезпечення прозорості у зарахуванні дітей до дошкільних навчальних закладів м. Львова в частині публікації інформації про ДНЗ, а саме: інформацію про граничну наповненість груп; кількість та перелік поданих заяв для зарахування до групи в загальному порядку; перелік зарахованих дітей до ДНЗ; наявність вільних місць у ДНЗ та зобов’язати керівників ДНЗ постійно оновлювати інформацію про наявність вільних місць на зарахування дітей у новому навчальному році.

Також Гвоздович закликала переглянути та внести зміни до Правил про порядок набору, обліку та забезпечення прозорості у зарахуванні дітей до дошкільних навчальних закладів м. Львова та передбачити кошти у 2018 році на оновлення навчально-ігрових матеріалів і ігрового та спортивного обладнання в ДНЗ.

Міський голова Львова Андрій Садовий заявив, що у міста немає грошей на нові дитсадки. Саме тому політика ЛМР полягає у відновленні старих ДНЗ і підтримці приватних навчальних закладів.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-02-26 01:19:37