четвер, 14 вересня, 2017, 19:27 Політика
Рубан: «План Маршалла» може допомогти Україні у боротьбі з російською агресією

Завдяки підтримці «Плану Маршалла» в Україні можуть з’явитися великі бюджетні можливості, зокрема і для ЗСУ та розвитку військово-промислового комплексу.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» (щобудня о 13:00–15:00 та 17:00–19:00 на телеканалі ZIK) заявив керівник департаменту з питань гуманітарної політики Адміністрації Президента України Юрій Рубан.

«Звісно, «План Маршалла» може допомогти Україні у боротьбі з російською агресією, але реально зупинити «рускій мір» можуть зараз тільки Збройні сили України і міжнародна коаліція. І якою б не була потужною допомога Європи, та самі по собі гроші російське військо не зупинять», – вважає Рубан.

Однак, додає він, звісно за такої підтримки можуть виникнути великі бюджетні можливості, зокрема і для ЗСУ та розвитку військово-промислового комплексу.

«Оскільки сектор оборони був повністю розвалений усіма попередніми каденціями влади, то зараз туди доводиться вкладати величезні ресурси. І це дійсно є випробуванням для всього суспільства, адже ці ресурси можна було б витратити на соціальні програми, а натомість їх вкладають у військовий сектор», – пояснює Юрій Рубан.

Але керівник департаменту переконує, що це єдина можливість зупинити «рускій мір» та російську агресію в Україні. І План Маршала у цьому випадку звісно допоможе, але для цього потрібен час, зусилля і стабільність у суспільстві.

Натомість експерт Європейської комісії за демократію через право Марина Ставнійчук додає, що українські військові тільки на першому етапі можуть силою зупинити вплив «руского міра», але повністю знищити його може тільки успішна держава.

«Українські воєнні звичайно можуть зупинити «рускій мір», але повністю викоренити його зі свідомості наших громадян може тільки сильна демократична Україна. На пострадянському просторі Україна завжди була носієм тенденцій демократичного розвитку на противагу московському консенсусу та російській псевдодемократії. І тому тільки така сильна Україна зможе повернути назад Крим і показати усім, що на противагу «рускому міру», є прогрес і демократія», – наголосила Марина Ставнійчук.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-01-22 21:59:18