четвер, 14 вересня, 2017, 19:45 Політика
Провести парламентські вибори за старим законом – це зрада з усіх зрад, –нардеп

Якщо наступні парламентські вибори провести за старою системою та за старим законом – це буде зрада з усіх зрад. Це означає, що наступні п’ять років буде абсолютно те ж саме, що і сьогодні. Можливо, десь зміняться прізвища, зміняться якісь квоти, але не сильно, все залишиться на своїх місцях.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» (щобудня о 09:00–11:00, 13:00–15:00 та 17:00–19:30 на телеканалі ZIK) заявив народний депутат України (фракція «Народний фронт») Леонід Ємець.

«Коли ми говоримо про виборчу систему, то давайте не забувати, що усі політичні сили, включаючи ті, що сьогодні в коаліції та в опозиції, але свого часу підписалися під коаліційною угодою, маю на увазі «Самопоміч», «Радикальну партію», «Батьківщину», йдучи на вибори всі ці сили обіцяли змінити виборчий закон і дати можливість українцям обирати через відкриті списки. Зокрема, без «мажоритарки» та без можливості партійному керівництву роздавати місця у списку», – зазначив народний депутат.

Зокрема, політик переконаний, якщо наступні чергові вибори в Україні провести за старою системою та за старим законом, то «це буде зрада з усіх зрад».

«Це означає, що наступні п’ять років буде абсолютно те ж саме, що і сьогодні. Можливо, десь зміняться прізвища, зміняться якісь квоти, але не сильно. Все залишиться на своїх місцях, бо партійні лідери будуть самостійно виставляти, хто ж буде на перших місцях у списках. І по «мажоритарці» й надалі працюватиме гречка, ми постійно будемо розказувати, а чому депутати не ходять на роботу, чому їх ніхто не бачить, та й частина «мажоритарників» сьогодні відверто кажуть, друзі, відчепіться від мене, мовляв, я розрахувався зі своїми виборцями ще під час виборчої кампанії, я нікому нічого не винен», – зазначив гість програми.

Леонід Ємець також додав, що в українському парламенті є депутати, які з’являються там лише декілька разів, зокрема, на прийняття присяги, на голосуванні за бюджет та на голосуванні за Генпрокурора.

«Більше вони там не з’являються взагалі. Але постійно на їхніх мажоритарних округах їх переобирають, адже вони банально купують виборців. Тому, якщо ми не змінимо закон на відкриті виборчі списки, ми отримаємо те ж саме, а це означає, що момент ми втратимо, адже сьогодні ще можна говорити про те, що нам це обіцяли певні політичні сили, що є коаліційна угода. Тому потрібно просити людей вимагати від депутатів виконувати обіцянки та проголосували закон про відкриті виборчі списки», – заявив народний обранець.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-01-22 21:58:46