четвер, 14 вересня, 2017, 1:45 Економіка
На вкладників банків очікує новий «сюрприз»

Після завершення договору банківського вкладу, частину коштів вкладника суд дозволив перераховувати на картку, а не видавати готівкою.

Це випливає з постанови Верховного суду у справі №6-1958цс16. Це суперечка вкладника з Дельта Банком, в якому вкладник з посиланням на закон «Про захист прав споживачів» зажадав повернути йому два депозиту з відсотками, а також 5% пені за кожний день прострочення.

Мова про період, коли в банк ще не була введена тимчасова адміністрація, але він уже відмовляв людям у фактичній виплаті депозитів. В кінці терміну дії договору Дельта Банк перераховував всю суму депозиту на поточний рахунок, але виплатити гроші в касі відмовлявся, – повідомляє UBR.

Виплата депозитів на картковий рахунок – не винахід Дельта Банку, а дуже поширена практика в українській банківській системі. Зазвичай банкіри видають пластик безкоштовно, і людині розписують всі його переваги в фарбах: карта є платіжною і нею можна розраховуватися в торговельній мережі та знімати кошти в банкоматах. І в нормальних умовах так все і працює. Проблеми виникають після того, як у банку виникає дефіцит ліквідності. Фінустанова починає вводити обмеження на зняття готівки в банкоматах, нерідко видаючи людям зовсім символічні суми – по 1-2 тис. грн. Так що у вкладників з великими сумами можуть йти місяці на зняття своїх коштів. 

Слід зазначити, що у таких випадках вкладники просто не встигають спустошити картковий рахунок до введення тимчасової адміністрації, а вже після її появи людина може розраховувати лише на 200 тис. грн. від Фонду гарантування вкладів.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що «ПриватБанк» у відповідності з рішеннями судів виплатить своїм кримським вкладникам близько 1,6 млрд гривень. Про це в інтерв’ю порталу «Мінфін» повідомила в. о. голови банку Галина Пахачук. 

За її словами, колишні господарі банку продали активи і пасиви фінустанови комерційній структурі, яка і займається стягненням внесків у судовому порядку «Банк продав активи і пасиви комерційній структурі, яка і веде цей позов. По своїй суті – це приватна претензія. Що не зовсім фарбує банк і тих, хто раніше вже приймав рішення – продати депозити фізосіб без згоди самих вкладників», – розповіла Пахачук. 

Читайте за темою: У справі про розкрадання коштів Приватбанку арештовано приміщення відомого телеканалу

Вона зазначила, що зазначені вклади – це вклади тих громадян, які підтвердили свою економічну зв’язок з Україною. При цьому, глава «Приватбанку» зазначила, що банк повертає подібні вклади і без участі виконавчих органів. Пахачук розповіла, що зараз колишні співробітники українських правоохоронних органів створили на території Криму приватні юридичні контори, які займаються за винагороду стягненням внесків з українських банків.

«Відзначу, що зараз багато колишні прокурори і судді створили адвокатські контори, які за гроші вирішують проблеми з поверненням таких вкладів. Але ми і так ці вклади повертаємо за рішенням судів. Найближчим часом ми повернемо близько 1,6 млрд гривень з кримським вкладами на підставі рішень судів, які вступили в законну силу, добровільно без виконавчої служби», – зазначила Пахачук.

Додамо, президент України Петро Порошенко пообіцяв не застосовувати право вето і підписати закон про гарантування вкладів клієнтів ПАТ «ПриватБанк».

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-01-22 12:29:57