четвер, 14 вересня, 2017, 20:10 Політика
Міністр інфраструктури про Балчуна: Це був невдалий експеримент

Наступний очільник «Укрзалізниці» має бути обраний під час прозорого конкурсу. Це повинна бути гідна людина, на яку не мають впливу ані політичні партії, ані групи, які традиційно паразитують на «Укрзалізниці».

Про це в ефірі програми Vox populi. Голос народу на телеканалі ZIK заявив міністр інфраструктури України Володимир Омелян.

Відповідаючи на запитання, чи стало менше корупції після того, як очільник «Укрзалізниці» Войцех Балчун покинув цю посаду, у цьому відомстві, міністр інфраструктури відповів, що, на жаль, ні.

«І на цьому має бути закцентована робота і уряду, так само і правоохоронних відомств. Ми бачили учора резонансне затримання одного з керівників внутрішнього аудиту і контролю центрального апарату «Укрзалізниці», польського громадянина, який був працевлаштований паном Балчуном за його наполегливою рекомендацією. Спроба хабара, коли він хотів призначити за 300 тисяч доларів одного з очільників Південно-Західної залізниці, причому, не на суперкерівну посаду», – зазначив Володимир Омелян.

Гість програми додав, що таких випадків є багато і буде ще більше.

Володимир Омелян, відповідаючи на запитання, чиєю була ідея щодо призначення керівником «Укрзалізниці» пана Балчуна, зауважив:

«У нас класично є модель, коли відсутня політична відповідальність, а є колегіальна відповідальність, отже, нікого у випадку неправильних рішень. Я би хотів, щоб це було зламано і люди, які обирають чи призначають на короткий термін служити державі, несли персональну відповідальність за свої рішення. У випадку пана Балчуна це був невдалий експеримент. На жаль, не всім вистачило сміливості це визнати, але я це особисто визнаю», – заявив Володимир Омелян.

Міністр інфраструктури висловив побажання, щоб наступний очільник «Укрзалізниці» був обраний під час прозорого конкурсу, щоб це була гідна людина, на яку не мають впливу ані політичні партії, ані будь-які інші групи, «які традиційно паразитують на «Укрзалізниці» або мають стосунок до нелегальних коштів, які звідти витягують».

Володимир Омелян додав, що «Укрзалізниця» нині повинна відповідати очікуванням клієнта.

«Ми боремося за реформу, щоб вона нарешті відбулася. Бо коли ми кажемо про корупцію чи втрати «Укрзалізниці» від неефективного управління, а це мільярди гривень, і це не абстрактні гроші, це гроші платників податків, які мали би йти на нову інфраструктуру, на нові зручні потяги, на формування напрямків за вимогою клієнта за потребою», – заявив Володимир Омелян.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-01-22 22:00:46