четвер, 14 вересня, 2017, 5:50 Суспільство
Медики розповіли, в якому віці жінки часто вагітніють близнюками

Сивина, яку все важче приховати, усе глибші зморшки і зайва вага, з якою поратися непросто. Ці ознаки з’являються і у чоловіків, і у жінок, коли вони входять в свій особливий вік.

Однак клімакс може мати різні обличчя: жіноче і чоловіче. У чому ж головна відмінність для сайту dobryjlikar розповіли фахівці.

«Для жінок у період менопаузи (починається у 40-55 років, що сильніша статева конституція, то пізніше) характерні насамперед симптоми, пов’язані із зміною у роботі статевих залоз, які виробляють специфічні жіночі гормони естрогени», – пояснила Віра Веселовська, лікар-акушер-гінеколог, – «Із першою фазою цього періоду, пременопаузою, пов’язані такі симптоми, як перебої у менструальному циклі, безсоння, стрибки тиску, сонливість, головний біль. Тою чи іншою мірою вони діймають більшість жінок».

Поширеною є думка, що в цьому віці жінка вже не здатна народити, але це не так. Навпаки: через специфіку роботи статевих залоз зростає ймовірність народження близнюків.

Так може тривати упродовж кількох років, до настання другої фази клімаксу – власне, менопаузи. Тоді яєчники «вимикаються», гормональний баланс остаточно змінюється. Для цього періоду характерні, на жаль, очевидні зовнішні зміни: поява глибоких зморшок, підсилена сухість шкіри, так звані «припливи» – атаки жару, паніки, серцебиття.

Зрештою, третя фаза, постменопауза, є найбільш небезпечною для здоров’я жінки. У зв’язку зі зміною гормонального балансу і обміну речовин збільшується ризик порушень у роботі серця, судин, підступає така проблема, як остеопороз – ламкість кісток. А ще зростає ризик появи новоутворень у статевих органах. Проте здоровий спосіб життя (фізична активність, раціональне харчування), регулярні медичні огляди, а за потреби й медикаменти допомогають звести прояв усіх негативних факторів до мінімуму.

«У чоловіків проявів клімаксу «за жіночим типом» немає. Фізіологічно», – сказав Олександр Короткий, лікар-уролог- сексопатолог, – «Чоловік здатен зачати дитину і у 90 років, його статева функція не згасає довше, ніж у жінки. Водночас певні гормональні зміни починають проявлятися вже у 45-60 років, на початку андропаузи. Термін і сила змін залежить від статевої конституції чоловіка, а також від загального стану здоров’я, рівня стресів тощо. Усе майже як у жінок».

Читайте також: Медики вирахували вік, коли жінка стає найкращою мамою

А ось першою характерною ознакою власне чоловічого клімаксу є порушення еректильної функції. Далі – спільні для представників обидвох статей ознаки, як от дратівливість, проблеми із судинами, тиском (а відтак і зростання ризику гіпертонії, інфарктів) тощо. Наприкінці андропаузи чоловіків трохи пізніше, ніж жінок, наздоганяють такі симптоми, як поява зморшок, посилена сухість шкіри. Для деяких чоловіків характерними є навіть »припливи», приступи паніки, порушення сну, головні болі. Типові для чоловіка постклімактеричні хвороби – аденома і рак простати.

Як і жінкам, чоловікам у цей непростий період не лише не шкодить, а й допомагає залишатися у тонусі регулярне статеве життя. Усупереч поширеним стереотипам, до 70% чоловіків поза 60 років і до 60% жінок такого віку не лише здатні до регулярного повноцінного сексу, а й практикують його.

Регулярне статеве життя допомагає підтримувати у крові достатній рівень гормонів (адже вони, як відомо, виробляються не лише статевими залозами), запобігає дистрофічним змінам в організмі. І, що не менш важливо, допомагає почуватися у «правильному віці».

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-02-24 15:48:09