Новини » Політика

Гримчак: Тарифи на газ в ОРДЛО в декілька разів нижчі, аніж у нас

Про це в ефірі програми «Zіткнення» з Роксаною Руно на телеканалі ZIK заявив заступник Міністра з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України Юрій Гримчак.

«Тарифи в ОРДЛО в декілька разів менші, аніж на неокупованій території. Але там є дуже цікава річ, що Росія постійно пробує виставляти Україні рахунки за постачання газу в ОРДЛО. Проте в нас немає підписаних документів з цього приводу. Україна відмовляється платити, бо росіяни заявили, що це гуманітарна допомога», – розповів гість програми.

Водночас, за словами пана Гримчака, зараз Кабмін робить речі, які необхідно було робити ще 10 років тому. Проте, в той момент політичної волі для таких непопулярних кроків не було.

«В мене таке враження, що уряд робить те, що потрібно було робити 10 років тому, або 8. Тоді було сказано, що ціна на газ має збільшуватись для того, щоб наше внутрішнє газовидобування розвивалось і збільшилось. І це було сказано неодноразово. В той момент політичної волі для таких непопулярних кроків не було. Ми тоді всі були дуже популярними, в нас були вибори, тому цього не робилося. В результаті ми прийшли до того, що ці збитки в »Нафтогазу» були. Від цього нікуди не подінешся. В нас газовидобування всі останні роки падало, а сьогодні воно почало зростати. Якщо ми більше видобуваємо власного газу, то менше буде купувати за кордоном. І ціна на газ буде зменшуватися», – переконує заступник міністра.

Юрій Гримчак зазначив, що через підняття цін на газ, в Україні почало зростати газовидобування.

«В нас газовидобування всі останні роки падало, а сьогодні воно почало зростати. Якщо ми більше видобуваємо власного газу, то менше буде купувати за кордоном. І ціна на газ буде зменшуватися. Тепер Україна вживає менше газу аніж раніше. Тут багато об’єктивних і суб’єктивних причин та завдяки впровадженню енергоефективності. І це називається, що ми будемо жити так, як живе весь світ», – відзначив пан Гримчак.

Читайте також: Протягом наступних місяців тарифи на комунальні послуги зростуть на 19%, - нардепLoading...