четвер, 14 вересня, 2017, 20:25 Світ
Чотири країни поскаржаться в ОБСЄ через український закон про освіту

Глави МЗС Болгарії, Угорщини, Греції і Румунії підписали листа главі МЗС України, де висловили занепокоєння через новий закон про освіту.

Про це повідомила глава МЗС Болгарії Єкатеріна Захарієва, інформує «Українська правда» з посиланням на БГНЕС.

«Ми, безумовно, стурбовані, і не випадково є спільна ініціатива з колегами з європейських країн, яких можливо торкнеться цей закон. І сьогодні ми підписали лист з міністрами закордонних справ Угорщини, Румунії, Греції та Болгарії міністра закордонних справ України, у якому ми сигналізуємо про те, щоб цей закон не торкнувся прав меншин і освіти рідною мовою. Ми відправимо такий же лист до Ради Європи і ОБСЄ» – повідомила вона.

«Українська сторона запевнила, що закон спрямований на зміцнення української мови і не вплине на вивчення європейських мов», – сказала міністр.

Захарієва також розповіла, що днями в МЗС Болгарії викликали заступника українського посла, де йому висловили занепокоєність у зв’язку з законом.

Як відомо, 5 вересня Рада ухвалила закон про освіту, який розпочинає реформу освіти в Україні. Закон, зокрема, визначає, що мовою освітнього процесу в навчальних закладах є державна мова.

Нагадаємо, що кілька днів тому посольство Сполучених Штатів Америки в Україні привітало державу з ухваленням нового закону про освіту. Проте новий закон України про освіту не сподобався «Йоббіку» та владі Угорщини. Проти українського закону про освіту виступила і Росія.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-01-22 21:59:52