четвер, 14 вересня, 2017, 14:17 Політика
БПП та НФ обговорюють можливість піти на вибори одним блоком, –аналітик

Між «Блоком Петра Порошенка» та «Народним фронтом» тривають переговори про об‘єднання двох партій до наступних виборів. Стартував цей процес ще навесні, та наразі йдеться про розподіл квот.

Про це розповів в ефірі інформаційного проекту «Перші про головне. Коментарі» (щобудня о 13:00-15:00 та 17:00-19:00 на телеканалі ZIK) політичний аналітик Роман Шрайк.

За словами кандидатки філософських наук Олександри Решмеділової, наразі не було жодних офіційних заяв від представників «Народного фронту» та «Блоку Петра Порошенка» щодо об‘єднання цих сил і бажання брати участь у наступних виборах єдиним блоком. Та все ж, ще до того, як у своїй промові Президент відзначив роботу Гройсмана та Яценюка, спостерігалось певне потепління між цими двома політиками.

«Вони перестали перекладати прорахунки один на одного, та й у кабміні Гройсмана дуже великий відсоток попередників із кабміну Яценюка», – зазначила Решмеділова.

Наразі ж можна говорити не більше, ніж про потепління та меншу критику «Народного фронту» з уст Гройсмана та Президента Порошенка. Однак про глобальне стратегічне об‘єднання «із прицілом на передвиборчі перегони» не йдеться.

«По-перше, є ще достатньо часу. А по-друге, подивимось, якою буде рейтингова динаміка цих сил», – зауважила експертка.

Разом із тим вона наголосила: у позиціях партій досі залишаються принципово відмінні бачення певних питань. Тож, швидше за все, каталізатором потепління стосунків міг стати новий політичний сезон та відсутність інших потенційних союзників.

«Нікуди діватися і розраховувати немає на кого, адже у цих двох владних сил немає вибору. Вони, як права та ліва ноги – якщо хтось перестане рухатись, то впадуть обидві. Тож змушені бігти, що зараз і роблять», – розповіла Решмеділова.

У свою чергу політичний аналітик Роман Шрайк зазначив: перемовини між БПП та «Народним фронтом» і справді ведуться. Мовляв, один із учасників цього процесу розповів йому, що такі переговори розпочались ще навесні.

«У цих двох політичних сил немає іншого виходу, ніж об‘єднатися. А провладним партіям це робити значно легше, ніж опозиційним», – зазначив Шрайк.

За його словами, на початку переговорів йшлося лише приблизно про те, як ділитимуть передвиборчий список у 2019 році.

«Кожна політична сила хоче відірвати собі більший шматок, тому й запускають якісь інформаційні провокації на свою користь і проти колег», – розповів експерт.

Про розподіл ж мажоритарних сил, на його думку, говорити ще рано, адже, за чутками, заповнені ще не всі квоти. Що ж до представників «УДАРу», то там ситуація взагалі є достатньо незрозумілою.

Читайте також: Об’єднання БПП та НФ – це політична братська могила, - Власенко

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-02-22 14:44:07