середа, 13 вересня, 2017, 15:10 Світ
Юнкер пропонує запровадити посаду міністра фінансів ЄС
Президент Європейської комісії Жан-Клод Юнкер. Фото: ZIK/EPA/DOMENIC AQUILINA
Президент Європейської комісії Жан-Клод Юнкер. Фото: ZIK/EPA/DOMENIC AQUILINA

Голова Європейської комісії Жан-Клод Юнкер вважає, що Євросоюзу потрібен свій міністр фінансів.

Про це повідомляє Інтерфакс-Україна.

«ЄС потрібен власний міністр фінансів, здатний використовувати всі механізми Європейського Союзу», – заявив він у середу під час програмного виступу в Європарламенті в Страсбурзі.

Такий міністр, за його словами, має бути одночасно заступником голови ЄК. На думку Жан-Клода Юнкера, міністр має скеровувати роботу Єврогрупи, що об’єднує 19 країн, які мають спільну валюту.

Крім того, він вважає, що єврозоні потрібен загальний бюджет. «У нас не повинно бути роздільного бюджету єврозони, у нас має бути сильний бюджет у рамках загального бюджету Євросоюзу», – пояснив Жан-Клод Юнкер.

Він також відкинув ідею президента Франції Еммануеля Макрона сформувати окремий парламент для країн єврозони. «В єврозони є вже парламент, це – ви», – сказав Жан-Клод Юнкер, звертаючись до депутатів Європарламенту.

Глава Єврокомісії закликав ЄС до більш швидких рішень у податковій сфері, запропонувавши ухвалювати рішення щодо податкової сфери на рівні ЄС кваліфікованою більшістю голосів.

Він пообіцяв також внести пропозицію про перетворення Європейського фонду допомоги (механізму стабілізації) до повноправного Європейського валютного фонду.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-01-21 06:54:42