середа, 13 вересня, 2017, 16:33 Політика
Відсутність голови Нацбанку є дуже серйозним питанням для МВФ, – Суслов
Національний банк України. Фото: minfin.com.ua
Національний банк України. Фото: minfin.com.ua

Реформи, які відбулись у Нацбанку, є найкращими в Україні. Спостерігається позитивна динаміка у приборкані інфляції та ріст ВВП, який продовжуватиметься і у наступні роки.

Таку думку в ефірі інформаційного проекту «Перші про головне. Коментарі» (щобудня о 13:00-15:00 та 17:00-19:00 на телеканалі ZIK) висловив член ради НБУ Василь Фурман.

Він наголосив: Нацбанк має досить багато запитань до місії МВФ, адже, реформи, які відбулись у НБУ, є найкращими в Україні. За певними показниками, у наступному році інфляція прогнозується на рівні шести відсотків. Тож відбувається позитивна динаміка щодо головних вимог, які озвучив МВФ.

«Зокрема, відбувається макроекономічна стабілізація і зростання ВВП. Воно почалось минулого року і продовжуватиметься. Адже знаємо, що у наступному році прогнозується зростання валового внутрішнього продукту на три відсотки, а у 2019 – на чотири. До того ж, приборкана й інфляція», –  розповів Фурман.

Звичайно, ще є над цим працювати. Однак побутує дуже багато думок про те, що Нацбанк, буцім, винен в провалах економічної політики чи взагалі повинен насичувати економіку грошима. Та ці всі заяви не відповідають дійсності.

«На дуже багато речей потрібно дивитися ширше. Держава не повинна стояти осторонь економічних процесів. Мають існувати відповідні програми із визначенням пріоритетів. Адже побудувати ефективну систему можна лише за співпраці уряду, Нацбанку та Верховної Ради», – переконаний експерт.

Та міністр економіки України (1997-1998 років) Віктор Суслов наголосив: найбільш серйозне питання МВФ до Нацбанку – хто все ж є головою фінустанови.

«Гонтарева подала у відставку, і відсутність голови НБУ для МВФ є дуже серйозним питанням. Адже саме ця людина підписує меморандум і зміни до нього. Оскільки ж у нас немає керівника, а лише виконувач обов‘язків, це створює певні складнощі. Звичайно, цю проблему не має вирішувати сам Нацбанк. Адже за Конституцією, кандидатуру подає президент, а затверджує Верховна рада. Тож це не претензія конкретно до фінустанови, але претензія до України», – зазначив Суслов.

Читайте також: У справі про розкрадання коштів Приватбанку арештовано приміщення відомого телеканалу

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-01-16 15:35:38