середа, 13 вересня, 2017, 17:59 Суспільство
Василіянський чин святого Йосафата відзначить 400-ліття

Упродовж 14-17 вересня у приміщенні Будинку вчених відбудеться Міжнародна наукова конференція «Чин святого Василія Великого – історія, сьогодення, перспективи». Головна мета заходу – відтворити історію і внесок Василіянського чину задля розвитку свідомого суспільства у нашій країні.

Про це розповіли під час прес-конференції щодо святкування 400 – літнього ювілею Василіянського чину святого Йосафата, передає прес-служба ЛОДА.

«Для нас ювілейні святкування 400-ліття Василіянського чину є особливою нагодою, змістовно вивчити те, що зробили наші попередники, як жили, для чого проводили реформу. Це не лише святкування – це передовсім відтворення минулого, вивчаючи подвиг наших реформаторів, ми запалюємось доброю ідеєю рухатись вперед і розвиватись» – зазначив протоігумен о. Йоан Школик.

Участь у конференції візьмуть Глава УГКЦ Блаженніший Святослав, головний настоятель чину о. Протоархимандрит Генезій Віомар з Риму, а також провідні дослідники із Польщі, Канади, Італії, Литви, Бразилії, США.

«Конференція складатиметься з 5 сесій, які відтворюють історію Василіянського чину з часів реформи 1617 року і до сьогодення. Особливу увагу під час заходу буде звернено на новомучеників української землі, не тільки василіан, але й на героїчний чин святого Йосафата Кунцевича. Це є важливо для сучасної України, суспільству потрібно показувати позитивний приклад мучеництва, готовності до самопожертви заради миру та добра в державі», – наголосив Ігор Скочиляс, проректор з наукової роботи УКУ.

Зазначимо, під час конференції також презентуватимуть шість нових видань з історії Василіянського чину українською, російською, польською та литовською мовами.

Долучитись до конференції може кожен охочий, зареєструвавшись на місці проведення. Детальніше із програмою можна ознайомитись тут.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-02-25 15:30:43