середа, 13 вересня, 2017, 8:46 Львів
В Яворові запрацювала бізнес-майстерня під патронатом Східної Європи
В Яворові запрацювала бізнес-майстерня під патронатом Східної Європи
В Яворові запрацювала бізнес-майстерня під патронатом Східної Європи

Учора, 12 вересня, місті Яворові Львівської області запрацювала бізнес-майстерня із розвитку навичок міжсекторного партнерства «Влада-громада-бізнес».

Ця подія відбулася в рамках реалізації проекту Східної Європи «Стимулювання міжсекторного партнерства влада-громада-бізнес в прикордонних містах Жовква та Яворів Львівської області з метою покращення умов розвитку МСП», який реалізовує Інститут регіонального розвитку (Львів). Про це повідомив власкор IA ZIK.

Експерти Інституту регіонального розвитку (Львів) розробили програму підтримки малого та середнього підприємництва у місті Яворові на 2018-2020 роки, яку презентували під час цієї бізнес-майстерні. Тепер цю програму мають обговорити депутати Яворівської міської ради Яворова, ширші кола підприємців і винести на затвердження депутатського корпусу.

Основна мета цього заходу – ознайомити учасників із важливістю діалогового підходу до міжсекторного партнерства; покращити компетенції та практичні навики учасників з проведення конструктивного діалогу з метою налагодження ефективної співпраці. Також під час дискусії учасники цього форуму, серед яких були науковці; представники органів місцевого самоврядування; малого та середнього бізнесу; громадських організацій; активісти та небайдужі мешканці міста, журналісти, зацікавлені тематикою, – окреслили пропозиції до програми підтримки малого та середнього підприємництва у місті Яворові.

В Яворові запрацювала бізнес-майстерня під патронатом Східної Європи
В Яворові запрацювала бізнес-майстерня під патронатом Східної Європи

Ключові теми, обговорені під час цієї бізнес-майстерні: важливість міжсекторного партнерства; позиції, інтереси та потреби сторін: вміння прояснити та використати для налагодження співпраці.

Мова також ішла про основні принципи партнерства та шляхи створення «Партнерських платформ», себто – формування довіри, як одного з базових принципів міжсекторного партнерства; методи ефективної комунікації між секторами місцевої громади; вміння налагодити діалог.

Модератори, фасилітатори, арбітри під час діалогу акцентували увагу на таких аспектах: виникнення та вирішення конфліктів; вигоди від міжсекторного партнерства; представлення та обговорення практичних заходів програми з підтримки та розвитку МСП в м. Яворові.

У події взяла участь Оксана Павлик – координатор проекту. Яворівську владу представляла серетар міської ради Ольга Созанська. Тон у розмові задала Уляна Терлецька – керівник проекту, науковець Інституту регіонального розвитку.

Пані Уляна, насамперед, нагадала, що проект Східної Європи «Стимулювання міжсекторного партнерства влада-громада-бізнес в прикордонних містах Жовква та Яворів Львівської області з метою покращення умов розвитку МСП» реалізовує Інститут регіонального розвитку; тривалість – 4 місяці (червень – вересень 2017 року).

У коментарі власкорові IA ZIK Уляна Терлецька пояснила, що основні заходи щодо реалізації проекту організовані ГО «Інститут регіонального розвитку» – учасником партнерської мережі програми USAID «Лідерство в економічному врядуванні», яку виконує фонд Східна Європа та партнери.

«Основні заходи, передбачені проектом наступні: аналіз бар’єрів розвитку малого та середнього бізнесу в прикордонних містах Яворові та Жовкві; проведення двох одноденних фасилітаційних сесій у цих містах з розвитку міжсекторного партнерства «влада-громада-бізнес» і підготовки пропозицій із покращення умов ведення бізнесу; розробка пропозицій до міських програм розвитку МСП; проведення двох одноденних бізнес-майстерень із розвитку навичок міжсекторного партнерства «влада-громада-бізнес» в Яворові та Жовкві.

Результатом реалізації проекту має стати підвищення обізнаності представників секторів місцевої громади в методах та заходах міжсекторної співпраці при прийнятті стратегічних рішень, практичні напрацювання заходів для покращення умов для розвитку МСП в обраних містах. У довгостроковій перспективі в результатом реалізації проекту має стати зростання частки МСП в структурі економіки в обох обраних містах Львівської області та збільшення надходжень в міські бюджети та бюджети місцевих громадських організацій», – наголосила керівник Проекту Уляна Терлецька.

Нагадаємо, що IA ZIK уже інформувала про те, що прикордонний бізнес Яворова та Жовкви (Львівщина) взяв під опіку проект Східної Європи. Зокрема, в липні ц. р. було надано гласності роботі фасилітаційної сесії в Яворові, на яку прибули представники місцевої влади, активні підприємців, депутати, журналісти, громадські діячі.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-02-21 17:06:14