середа, 13 вересня, 2017, 17:01 Економіка
В Україні обов’язкова пенсійна накопичувальна система наразі не може працювати, – Суслов

Для того, щоб в Україні запрацювала обов’язкова пенсійна накопичувальна система, повинна бути забезпечена стійкість банківського сектору.

Про це в ефірі інформаційного проекту «Перші про головне. Коментарі» (щобудня 13:00–15:00 та 17:00–19:30 на телеканалі ZIK) сказав міністр економіки України (1997-1998) Віктор Суслов.

«Те, що стосується накопичувального рівня пенсійної системи, це дуже важливо. Але треба розуміти, що сьогодні кожен громадянин має право накопичувати кошти як в страхових компаніях у страхуванні життя, так і на депозитах у банках, купувати цінні папери, золото, валюту тощо», – розповів Суслов.

Але, якщо йдеться про обов’язковий рівень, то повинна бути забезпечена стійкість банківської системи.

«В країні, де понад 90 банків доведені до банкрутства і не виконано зобов’язання перед вкладниками, не може працювати накопичувальний рівень. Також, якщо не має надійних цінних паперів, фондового ринку, він теж не може працювати. Тому ми можемо зараз про це поговорити, але наразі МВФ, розуміючи це все, на сьогодні якраз і не підтримує введення начебто накопичувального рівня. Можливо, він і змінить свою позицію, якщо з ним якось домовляться. Але без реформування фінансового сектору, взагалі ця затія не можлива», – додав він.

Читайте також: Пенсійна реформа: стало відомо, скільки українців пройдуть ліміт за страховим стажем

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-01-16 15:34:39