Новини » Світ 13 вересня, 2017, 10:39
У Сінгапурі – хвиля протестів, бо вперше президентом стала жінка, та ще й без голосування
Халіма Якоб. Фото: ZIK/EPA/WALLACE WOON
Халіма Якоб. Фото: ZIK/EPA/WALLACE WOON

Обрання першої жінки президентом Сінгапуру було зустрінуте критикою через те, що вибір було зроблено не демократично та призначення на посаду відбулося без голосування.

Галіма Якоб, колишній спікер парламенту з мусульманської малайської меншини, не докладала жодних зусиль для того, щоб потрапити на посаду: влада країни сама вирішила, що її конкуренти не відповідають виборчим критеріям, – інформує The Guardian

Вже не вперше у багатому місті-державі, яке жорстко контролюється і управляється однією партією протягом десятиліть, уряд дискваліфікував кандидатів у президенти та зробив вибори непотрібними.

Проте ситуацію загострило ще те, що вперше президентство було зарезервовано для певної етнічної групи – у цьому випадку для малайської громади, та рішення про передачу їй влади прийняли без голосування.

Соціальні мережі спалахнули критикою, коли 63-річна Галіма була офіційно оголошена обраним президентом, а користувач Facebook Пат Ер написав: «Обрана без виборів. Це якийсь жарт».

Галіма, депутат парламенту від правлячої партії «Народна дія» протягом майже двох десятиліть, спробувала розвіяти сумніви щодо процесу виборів у своїй промові після того, як була призначена президентом.

«Я є президентом для всіх. Хоча виборів не відбулося, моє зобов’язання служити вам залишається незмінним», – сказала вона.

Влада вирішила дозволити лише кандидатам із малайської громади балотуватися на пост президента, а також встановити гармонію у місті-державі, чисельністю 5,5 млн чоловік, у якому домінують етнічні китайці.

Переклад з англійської Оксани Вергелес, для ІА ZIK

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-02-22 10:25 :09