середа, 13 вересня, 2017, 8:24 Львів
У Новояворівську презентують творчі доробки автора унікального портрета Соломії Крушельницької

23 вересня у місті Новояворівську Яворівського району Львівської області відбудеться презентація виставки робіт відомого українського митця Богдана Сойки, члена Національної спілки художників України.

Про це повідомив сьогодні, 13 вересня, власкор IA ZIK з посиланням на лідера Товариства краєзнавців Яворівщини «Гостинець», публіциста, письменницю Наталію Косик.

З її слів, виставка творчих доробків художника Богдана Сойки відкриється 23 вересня у Новояворівському міському краєзнавчому музеї, а триватиме до 23 жовтня.

«Богдан Сойка – художник, живописець, монументаліст, народився у 1938 р. в Янові, у 1955-58 роках навчався у Львівському училищі прикладного та декоративного мистецтва імені І. Труша на живописному відділенні. 1958-64 рр. – навчання у Львівському інституті прикладного та декоративного мистецтва на факультеті монументально- декоративного живопису. Після закінчення інституту від 1964 р. працював у монументальному цеху комбінату Художнього фонду СРСР, в цей час створив ряд значних робіт, став членом Спілки художників, тепер – Національної спілки художників України. Б. Сойка – учасник багатьох художніх виставок, портрет Соломії Крушельницької його авторства прикрашає експозицію Меморіального музею співачки у Львові. 2009 р. художник присвятив свою персональну виставку «Малюю музику природи» 20-річному ювілею меморіального музею Соломії Крушельницької у Львові. 2011 р. голова парафіяльної ради церкви Вознесіння Господнього смт. Івано-Франкове .

Богдан Сойка з нагоди 400-річчя свого рідного міста видав для своїх земляків ілюстрований буклет, де зібраний матеріал з історії міста та церкви Вознесіння Господнього», – інформує IA ZIK лідер ТКЯ «Гостинець» Наталія Косик.

Довідка IA ZIK.

Нагадаємо,  в м. Новояворівську Яворівського району Львівської області мешканці та гості міста залюбки відвідують краєзнавчий музей традиційного і сучасного мистецтва, де можна доторкнутися до експонатів.

Цей краєзнавчий музей традиційного і сучасного мистецтва створено під егідою Новояворівської міської ради, завдяки етнографу Лесі Більській, яка є директором цього культурного осередку, та відомому в Галичині краєзнавцю, голові ТКЯ «Гостинець» Наталії Косик. Просторе приміщення міська влада виділила у Палаці культури «Кристал».

Новояворівський музей виконує три функції: популяризує розвиток яворівського традиційного мистецтва у сучасних жанрах; є координуючим районним Центром освіти дорослих; став платформою культурного діалогу для громади міста.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-01-24 12:07:18