середа, 13 вересня, 2017, 15:51 Суспільство
У Львові відкриють незвичну виставку традиційного взуття

У Львівському музеї народної архітектури і побуту імені Климентія Шептицького презентують народну виставку традиційного взуття.

Про це повідомляє прес-служба ЛМР.

На виставці можна буде подивитися на гуцульські постолики, чоботи «рісовані», «чорнобривці», святкові черевички – за кожною назвою можна пізнати оригінальну історію виготовлення та вжитку конкретного виду взуття.

Зокрема, одним з унікальних експонатів виставки є «золоті черевички», у яких ще на початку 20 століття, у 1905 році, дефілювала тогочасна переможниця львівського конкурсу краси.

«Умовний спосіб у самій назві виставки уже наголошує на тому, що у давніші часи взуття, а зокрема чоботи й черевики, були доступними не усім – вони були своєрідним мірилом достатку. Кожен представлений на виставці експонат сам по собі є цікавим, оскільки відображає так звані модні тенденції того чи іншого часу, а тип, фасон, матеріал і характер оздоби взуття можуть багато розповісти про його власника. Наприклад, про його соціальний статус чи територію проживання», – розповідає наукова співробітниця Музею Зоряна Ципишева.

Виставка триватиме до кінця жовтня. Оглянути її можна щодня, окрім понеділка та вівторка, з 10.00 до 18.00 год.

Читайте також: Покинуті психіатричні лікарні, де ніколи б не хотілося побувати

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-01-16 15:37:30