середа, 13 вересня, 2017, 3:41 Суспільство
У Криму добудовують «палац Януковича», який дістався друзям Путіна

«Норд-2007», близьке Януковичу, орендувало землю на мисі Айя з 2008 року. Українські ЗМІ звернули увагу на масштабне будівництво в природному заказнику в 2013 році, назвавши палац другим Межигір’ям.

Фірма, пов’язана з бізнесменом Петром Колбіним, завершує будівництво резиденції на південному березі Криму.

Раніше будівлі належали компанії, близької екс-президенту України Віктору Януковичу, а зараз дісталися оточенню Путіна, – повідомляє еizvestia.com.

До весни 2016 року землю, яка належала адміністрації Севастополя в природному заказнику на мисі Айя орендувала севастопольська компанія «Норд-2007», випливає з Росреєстру. Та ж компанія володіла і п’ятьма будівлями, в тому числі недобудованим палацом, який добре видно на супутникових знимках. Українські ЗМІ пов’язували цю фірму з оточенням екс-президента Володимира Януковича.

Як випливає з судових рішень, навесні 2016 року адміністрація Севастополя розірвала договір оренди з «Норд-2007» і виставила компанії понад 30 млн рублів штрафу через неправильно розраховані ставки оренди (пізніше суд визнав це незаконним, зараз справа розглядається знову).

Саме тоді у землі з’явився новий орендар, а біля палацу – новий власник. Зараз це компанія «Берег» з Санкт-Петербурга. За даними ЕГРЮЛ, власник компанії – АТ «Голден Гейт», засновника якого звуть Павло Зайцев. Цей же чоловік – гендиректор некомерційного партнерства «Розвиток ринку ефективних інвестицій», створеного Геннадієм Тимченком і Петром Колбіним.

Нових власників резиденції в Криму першим виявив проект «Муніципальний сканер» в кінці серпня. Кореспондент «Дождя», який побував на мисі Айя, виявив, що будівництво йде повним ходом, а головний будинок – п’ятиповерховий палац – практично завершено.

Як раніше з’ясував «Дождь», Петро Колбін – друг дитинства президента Володимира Путіна. З майном у $ 550 млн він займає 179-й рядок у списку Forbes. За радянських часів, за даними «Ведомостей», Колбін працював м’ясником, а у великий бізнес потрапив в нульові, після приходу Путіна до влади.

«Норд-2007», близьке Януковичу, орендувало землю на мисі Айя з 2008 року. Українські ЗМІ звернули увагу на масштабне будівництво в природному заказнику в 2013 році, назвавши палац другим Межигір’ям. Після втечі президента будівництво резиденції заморозили і, як і садибу під Києвом, відкрили для відвідування всіма бажаючими. Зараз, прохід знову заборонений.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-02-25 15:34:51