середа, 13 вересня, 2017, 8:55 Львів
У Дрогобицькому районі депутати відклали ліквідацію пологового відділення лікарні

Учора, 12 вересня, на сесії Дрогобицької районної ради обговорили питання щодо ліквідації пологового відділення Підбузької районної лікарні, розташованої в гірському селищі.

Про це повідомив власкор IA ZIK.

На засідання прийшли працівники відділення та представники громади.

Як доповів головний лікар Підбузької лікарні Ростислав Сеньків, умови в пологовому відділенні не відповідають сучасним стандартам, посада акушера-гінеколога вакантна і нема змоги її заповнити через те, що ніхто не хоче йти працювати до Підбужа. Для того, щоб створити належні умови, необхідні чималі затрати, які себе не виправдають. Адже від початку року у відділенні прийнято лише 5 пологів. Місцеві породіллі не хочуть тут народжувати. Щоб привести на світ немовля, особливо, у складних випадках, обирають інші медичні заклади. Але якщо навіть залишити все так, як є, без додаткових витрат, утримання відділення є надто дорогим, – каже Ростислав Сеньків. Він запевнив працівників, що після реорганізації всі вони будуть працевлаштовані, а вивільнені кошти скерують на ремонт та оновлення матеріально-технічної бази лікарні.

Депутат Львівської обласної ради від Дрогобиччини Михайло Задорожний виступив на підтримку підбузької громади і запропонував не приймати рішення про ліквідацію пологового відділення, а почекати до прийняття Верховною Радою України закону про медичну реформу. Ще врахувати й той фактор, що, можливо, буде створена Підбузька об’єднана територіальна громада, тоді на місці й вирішать що робити з пологовим відділенням. Обласного депутата підтримав голова районної ради Михайло Сікора.

У дискусії взяли участь голова постійної комісії з питань охорони здоров’я райради Юрій Мручок, районні депутати, заступник головного лікаря районного територіального медичного об’єднання Леонід Іванчук, представники делегації з Підбужа.

Свою позицію виклав і голова райдержадміністрації Володимир Шутко, зазначивши, що не є прихильниками будь-яких радикальних дій до прийняття закону про медичну реформу. Але реальна ситуація в охороні здоров’я району вимагає змін.

Депутати прийняли компромісне рішення: до кінця року залишити все без змін з надією, що буде прийнято закон про медичну реформу і тоді діятимуть на основі цього документу.

Нагадаємо, у Дрогобицькому районі на сьогодні діє два пологових відділення – у селищах Меденичі і Підбуж.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-06-18 12:51 :21