середа, 13 вересня, 2017, 6:24 Суспільство
Тіллерсон не хоче ескалації у відносинах із Росією

Державний секретар США Рекс Тіллерсон не бажає ескалації дипломатичної суперечки між Вашингтоном і Москвою.

Навпаки, він бажає поліпшення відносин із Росією, які є відносинами між двома ядерними державами, – повідомляє «Радіо Свобода».

Рекс Тіллерсон

«Ми очікуємо на спробу просунутися вперед», – сказала речниця Держдепартаменту Гедер Науерт.

Вона нагадала про візит до Москви спецпосланця США у справах Північної Кореї Джозефа Юна на переговори щодо ядерної і ракетної програми Пхеньяна чи зустріч у фінському Гельсінкі заступника державного секретаря США Томаса Шаннона і заступника міністра закордонних справ Росії Сергія Рябкова як про приклади продовження співпраці в північнокорейському питанні і пошуку виходу з дипломатичної кризи.

Нагадаємо: США наказали росіянам залишити російське консульство в Сан-Франциско, а також дві інші дипломатичні будівлі у Вашингтоні та Нью-Йорку, які використовувалися як торгові представництва, після того, як Москва в серпні наказала США скоротити дипломатичний персонал у Росії до 455 осіб до 1 вересня.

До таких дій Росія вдалася у відповідь на нові санкції США через втручання Росії у президентські вибори у США в 2016 році, яке вважають доведеним усі американські спецслужби і яке Москва заперечує.

Наприкінці 2016 року США вже видворили через це групу російських дипломатичних працівників і закрили кілька російських дипломатичних дач, що, за деякими припущеннями, могли використовуватися спецслужбами Росії для втручання у вибори; тоді Росія утрималася від негайної відповіді.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-02-21 17:11:10